3
Astra Giurgiu
Florea 85' Budescu 44' Seto 40'

Asa am trait Cupa Romaniei, Viitorul - Astra Giurgiu 1-3

Ultimul sfert de finala din Cupa Romaniei, Viitorul - Astra Giurgiu, a fost ive text in aceasta pagina, joi seara, dupa ora 21:00.

22:52

Final de meci. Astra completeaza careul de asi in Cupa Romaniei.

85'

Gol Florea!

Inspiratie din partea lui Sumudica la introducerea lui Florea. La 20 de secunde de la intrarea acestuia in joc marcheaza pe contraatac din pasa lui Ionita.

61'

Gol Morar!

Morar reduce din diferenta si o readuce pe Viitorul in meci cu un sut intepat din interiorul careului.

59'

Buzbuchi respinge in extremis sutul lui Budescu din cadere. Mare ocazie ratata de Astra.

58'

Morar si Cicaldau trec pe langa un balon centrat din flancul drept.

55'

Purece suteaza pe langa poarta din afara careului dupa o actiune luata pe cont propriu.

51'

Benzar, jucator intrat la gazde in debutul partii secunde, patrunde pe dreapta si suteaza putin pe langa poarta.

46'

21:48

Marcel Barsan fluiera finalul primelor 45 de minute.

44'

Gol Budescu!

Budescu transforma fara nicio emotie de la 11 metri.

43'

PENALTY obtinut de Ionita la un duel cu Tiru in marginea careului celor de la Viitorul.

40'

Gol Seto!

Astra deschide scorul dupa o faza fixa. Budescu a centrat excelent din flancul drept si Seto a reluat decisiv cu capul.

33'

Acelasi Ionita apare din nou la finalizare singur cu oprtari si Buzbuchi se opune deschiderii scorului ca mai devreme.

32'

Ionita preia senzational in careu, ramane singur cu portarul Buzbuchi, dar nu reuseste sa-l invinga pe acesta intr-o faza unu la unu.

29'

Cartonas galben Boubacar!

Este avertizat pentru un fault asupra lui Vina la centrul terenului.

29'

Ionita incearca un exterior din afara careului si mingea se duce alaturi.

26'

Cartonas galben Geraldo!

Vede primul avertisment al meciului. Acesta este certat si de Gheorghe Hagi, caruia centralul Marcel Barsan ii atrage atentia.

25'

Bus trimite spre poarta Viitorului dupa o centrare din dreapta. Hodorogea a stat bine pe picioare si a respins.

22'

Un joc pana acum de uzura fara ocazii de gol. Miza intalnirii de Cupa determina o partida mai degraba inchisa.