1
FCSB
Rusescu 85'

Asa am trait Unirea Alba Iulia - FCSB in Cupa Romaniei

Am transmis live text in aceasta pagina ultima partida din faza saisprezecimilor de finala din Cupa Romaniei, meciul Unirea Alba Iulia - FCSB, partida care se disputa la Zlatna.

23:23

90'

Acelasi Tanase incearca o executie pe jos si mingea se duce in bara!

90'

Tanase cade in careul advers si obtine lovitura de la 11 metri.

85'

Gol Rusescu!

FCSB deschide scorul dupa o faza fixa. Centrare din lovitura libera, deviere a lui Tanase si Rusescu pune latul pentru 1-0.

80'

Man reia cu capul si mingea se duce pe langa poarta. Ocazie pentru FCSB.

71'

Moment tensionat la poarta gazdelor. Rusescu este impins de Grozav pe linia portii la o faza iminenta de gol. Jocul a fost lasat sa continue.

61'

Teixeira cauta coltul lung cu o executie din marginea careului. Un jucator al gazdelor, fundasul dreapta Ivan, acuza o accidentare in duel cu Roman. Jocul e oprit.

59'

Roman da peste cap flancul drept al gazdelor, dar rateaza complet sutul. A incercat coltul lung fara succes.

57'

Interventie decisiva a portarului gazdelor la sutul lui Rusescu dupa o faza creata de Zlatinsky.

47'

Cea mai mare ocazie a FCSB este ratata de noul intrat Tanase. Sutul acestuia din lovitura libera intalneste bara!

46'

S-a reluat partida.

22:33

Tanase intra in locul lui Toma la FCSB.

22:17

Pauza la Zlatna.

45'

Alba Iulia rateaza cea mai mare ocazie de pana a meciului prin Muresan.

25'

Morutan il gaseste pe Rusescu cu o centrare si acesta pune capul. Mingea se duce pe langa poarta.

21'

Corner din dreapta pentru FCSB si acelasi Rusescu reia pe poarta. Retine aparatorul buturilor celor de la Alba Iulia.

8'

Roman centreaza din flancul drept si Rusescu reia direct spre poarta. Mingea trece alaturi.

5'

Inceput energic al gazdelor si Muresan suteaza peste poarta stelista aparata de Vlad.