1
CFR Cluj
Birligea 3'

Asa am trait U Cluj - CFR Cluj

Am transmis live text in aceasta pagina meciul Universitatea Cluj - CFR Cluj (21:00), partida din prima etapa a grupelor Cupei Romaniei Betano.

22:56

Coltescu fluiera finalul partidei.

90'

Hoban suteaza peste poarta. O executie din afara careului.

77'

Iliev, portarul gazdelor, respinge peste transversala sutul lui Birligea de la distanta.

65'

Gol Filip!

U Cluj restabileste egalitatea. Filip suteaza spre poarta din interiorul careului, mingea ar fi iesit mult in afara. Roger a pus insa un picior prin care a deviat mingea in propria poarta.

60'

Birligea suteaza in blocajul lui Simion.

46'

A inceput repriza secunda pe Cluj Arena.

44'

Eroare uriasa comisa de Pitian si Birligea scapa singur cu portarul Sepcilor Rosii. Se opune Iliev in extremis!

36'

Remacle trimite in careu pentru Balan si acesta reia peste poarta din cativa metri.

3'

Gol Birligea!

CFR Cluj deschide scorul dupa o lovitura de la coltul terenului. Birligea reia cu capul la vinclu.