1
CSU Craiova
Mitrita 61'

Asa am trait Botosani - CSU Craiova in returul semifinalelor Cupei Romaniei

Am transmis live text in aceasta pagina, dupa ora 17:00, mansa retur a semifinalelor Cupei Romaniei dintre FC Botosani si CS Universitatea Craiova. In tur oltenii s-au impus, cu 5-1.

18:52

Final de partida. Craiova este asadar prima finalista a Cupei Romaniei.

90'

Meciul este prelungit cu 4 minute.

82'

Mitrovic respinge peste bara lovitura de cap a lui Burca.

71'

Roman trimite pe langa poarta. O noua sansa a gazdelor. Publicul inca mai spera.

69'

Ce ocazie pentru Botosani la centrarea lui Roman dintr-o lovitura libera. Burca apare nemarcat in centrul careului si trimite mult peste poarta. A fost insa offside!

67'

Gol Golubovic!

Golubovic profita de o eroare majora comisa de Kelic si aduce Botosaniul din nou la conducerre cu o minge saltata peste portar.

61'

Gol Mitrita!

Mitrita aduce egalarea pentru Craiova.

61'

Golofca se prabuseste in careu si gazdele solicita penalty. Birsan nu acorda si auzim celebrul slagar "hotii, hotii".

57'

Ocazie pentru gazde la patrunderea lui Axente si reluarea cu capul a lui Morutan.

56'

Rodriguez rateaza deposedarea si ii prinde glezna lui Mitrita ca intr-un cleste.

53'

Sut slab trimis de la distanta de Roman.

52'

Cartonas galben incasat de Popa pentru un fault la Golofca.

51'

Golofca trimite mingea in poarta, dar de la margine fanionul e sus pentru o pozitie afara din joc. Decizie corecta.

46'

Se reia meciul.

17:47

Pauza la Botosani.

40'

Sut din afara careului trimis de Morutan. Retine acelasi Mitrovic.

30'

Spatii generoase intre liniile Craiovei. Golofca inainteaza fara probleme si suteaza pe jos. Blocheaza Mitrovic.

13'

Gol Axente!

Botosaniul deschide scorul prin Axente dupa un inceput agresiv de partida. Oamenii spera intr-o minune la Botosani.

1'

FC Botosani: Cobrea - Plămadă, Burcă, Miron, Muşat - Rodriguez, Achim - Roman, Moruţan, Golofca - Axente

CSU Craiova: Mitrovic - Popa, Kelic, Ferreira - Dimitrov, Mateiu, Zlatinski, Briceag - Gustavo, Băluţă, Mitriţă

1'

A inceput meciul de la Botosani.

11:15

“Filosofia noastra nu ne permite sa mergem si sa pastram avantajul. Trebuie sa jucam in stilul nostru, sa dam tot ce avem mai bun. Vom evolua cu cea mai buna echipa. Nu e un meci simplu. Trebuie sa fim inteligenti si concentrati”, a spus Devis Mangia, antrenorul Craiovei.

“Nu stiu cat de mari sunt sansele noastre, pare aproape imposibil. Atata timp cat s-au intamplat minuni in lumea fotbalului, avem si noi dreptul sa speram la asa ceva. Avem nevoie de o conjunctura incredibil de favorabil pentru a depasi”, a spus Costel Enache, antrenorul celor de la FC Botosani.

Meciul de la Botosani va fi arbitrat la centru de Marcel Birsan.