0
0
FCSB

Asa am trait Supercupa Romaniei: CFR Cluj - FCSB

Am transmis livetext in aceasta pagina meciul CFR Cluj - FCSB pentru Supercupa Romaniei. Partida a avut loc pentru trofeul din 2020, meci care a fost amanat pana acum din cauza pandemiei de covid.

Conform ROAF, dacă la finalul celor 90 de minute scorul va fi egal, se va trece direct la executarea loviturilor de departajare.

Penalty
P

CFR Cluj 4-1 FCSB

GOL Camora! Capitanul campioanei din 2020 marcheaza golul victoriei.

GOL Rondon!

90'

Paun se demarca in careu si trimite pe langa poarta FCSB.

90'

Ciobotariu patrunde in careul FCSB si trimite in bara.

89'

Insista cei de la FCSB in jumatatea adversa si Perianu rateaza de putin poarta.

89'

Arlauksis respinge lovitura de cap a lui Nedelcu dupa un corner.

76'

Ben Youssef reia pe spate. Mingea se duce pe langa poarta celor de la FCSB.

72'

Chipciu si Paun au intrat la CFR Cluj.

59'

Mare ocazie pentru CFR ratata de Costache. Aparut singur in fata portii la centrarea lui Deac, tanarul atacant al formatiei clujene reia direct in Vlad. Totul a pornit de la o minge primit de Ciprian Deac direct de la un adversar.

52'

Centrare in careul FCSB. Se fluiera fault in atac la Manea.

46'

Incepe repriza secunda.

43'

Oaida suteaza peste poarta din afara careului.

36'

CFR continua sa atace si Deac reia cu capul in bratele lui Vlad.

36'

Debeljuh se desprinde din marcajul lui Pantiru si reia cu capul in bara transversala.

33'

Ambii antrenori incaseaza cartonase galbene din partea lui Radu Petrescu.

30'

Debeljuh cade in careul FCSB si se alege cu un galben pentru simulare. Cei de la CFR au solicitat un penalty.

27'

Patrundere a lui Rondon in careu si un sut in plasa laterala cu Harut in marcaj.

14'

Rondon reia cu capul pe langa poarta FCSB. Cel putin asa a parut pe live, in realitate Oaida a atins mingea si trebuia corner pentru CFR.

13'

Corner pentru CFR Cluj obtinut de Ciprian Deac.

11'

Octavian Popescu patrunde pe zona centrala. Apare Burca si respinge.

8'

Rondon intrat in locul lui Gidea, dupa ce acesta din urma a ratat singura ocazie de pana acum.

7'

Probleme pentru Oaida la un duel cu Burca.

6'

Inceput alert de partida cu un plus de initiativa pentru CFR Cluj.

6'

Un stang din afara careului prins de Gidea. Respinge Vlad spectaculos in corner.