1
0
Astra Giurgiu

Asa am trait Sferturi, Cupa Romaniei: Gaz Metan - Astra 1-0

Faza sferturilor de finala in Cupa Romaniei a debutat, marti, la Medias cu meciul dintre echipa locala Gaz Metan si Astra Giurgiu. Meciul a fost live text in aceasta pagina dupa ora 20:30.

80'

Iliev apara lovitura de la 11 executata slab de Rondon.

79'

Penalty pentru Gaz Metan.

75'

Urko Vera aproape de egalare cu o minge din afara careului care cade pe transversala.

74'

Minge in careu la Abang si acesta trimite pe langa poarta din cadere.

60'

Lovitura libera pentru gazde de la 19-20 metri pozitie centrala.

55'

Centrare in careul oaspetilor unde se ciocnesc doi jucatori. Erico respinge cu pretul unei accidentari.

54'

Diogo iese pe contraatac si obtine lovitura libera in duel cu Radunovic.

46'

Belu Iordache intra in locul lui Moise la Astra.

46'

S-a reluat partida de la Medias.

21:22

Andrei Chivulete fluiera finalul primei reprize.

45'

Dandea apare oportun in fata lui Olaru si respinge in corner centrarea lui Joao Diogo.

45'

Lovitura libera pentru Astra. Balonul este centrat in careu de Moise pentru Bejan, insa acesta nu reuseste sa reia periculos spre poarta lui Greab.

28'

Gol Rondon!

Rondon profita de o minge respinsa in fata de portarul oaspetilor si deschide scorul cu un sut din fata portii.

22'

Interventie senzationala a lui Greab la lovitura de cap expediata de Balaure din cativa metri la o centrare din stanga.

17'

Prima sansa de gol apartine gazdelor la o actiune lucrata in dreapta de Cretu. Acesta intoarce pentru Olaru si sutul acestuia din prima se duce in plasa laterala.