2
0
Rapid

Asa am trait Politehnica Timisoara - Rapid. Surpriza pe Bega

Am transmis live text in aceasta pagina ultima partida din optimile de finala in Cupa Romaniei: Politehnica Timisoara (Liga 2) - Rapid Bucuresti.

22:54

90'

Meciul e prelungit cu 4 minute.

71'

Gol Ursu!

Politehnica Timisoara isi dubleaza avantajul prin Ursu. Lasat singur cu portarul, atacantul gazdelor inscrie cu un sut plasat la coltul lung.

62'

Dragos Grigore in locul lui Rares Ilie la Rapid.

54'

Galben incasat de Carnat pentru o lovitura cu cotul la un duel aerian.

52'

Dandea reia cu capul peste poarta din interiorul careului mic dupa o centrare din corner.

47'

Rapid incepe in ofensiva aceasta parte secunda.

46'

Portarul gazdelor respinge cu o mana in corner un sut pe coltul scurt.

46'

Se reia jocul de la 1-0 pentru Politehnica Timisoara.

25'

Galben primit de Dandea (Rapid).

22'

Gol Gerbi!

Politehnica Timisoara deschide scorul. Erik Gerbi se dovedeste mai rapid decat Nastos si marcheaza cu un sut pe jos la o faza singur cu portarul Draghia.

20'

Moise trimite departe de poarta banatenilor dupa o noua lovitura de la colt.

7'

Ilie (Rapid) patrunde in careu dupa un corner executat scurt si trimite pe langa poarta.

1'

A inceput meciul de la Timisoara. Se joaca pe stadionul "Dan Paltinisanu" fara spectatori in tribune.

0'

Politehnica Timisoara: 1 Devenish-Meares - 15 Sofran, 14 Mera, 13 Scutaru, 18 Pamfile - 21 Lazar, 24 Ignea, 5 Radu, 7 Ursu - 11 Andrei, 9 Gerbi.

Rapid: 90 Draghia - 8 Carnat, 30 Dandea, 2 Nastos, 3 Florica - 23 Albu, 20 Moise - 10 Ilie, 18 Alami, 29 Stahl - 57 Marzouk.