6
5
CFR Cluj

Asa am trait Poli Timisoara - CFR Cluj in Cupa Romaniei

Sferturile de finala din Cupa Romaniei au debutat, marti seara, cu meciul dintre ACS Poli Timisoara si CFR Cluj. Partida programata la 20:30 a fost live text in aceasta pagina.

Penalty
P

6-5, Neagu inscrie cu sansa si ACS Poli Timisoara se califica in semifinalele Cupei Romaniei.

P

RATARE CFR Cluj! Curileac apara sutul lui Deac.

P

5-5, Gol Scutaru cu un sut pe centrul portii.

P

4-5, Gol Bud cu un sut in forta.

P

4-4, Gol cu emotii marcat de Barbut. Intram in prelungirile loviturilor de departajare.

P

3-4, Gol Omrani cu o executie sigura in dreapta lui Curileac.

P

3-3, Gol Soljic si gazdele spera din nou.

P

RATARE CFR Cluj! Larie incearca o scarita, Curileac ramane pe picioare si prinde fara probleme.

P

RATARE Poli Timisoara! Minca apara sutul lui Straut.

P

2-3, Gol marcat de Gomet. Din nou Curileac fusese aproape de interventie.

P

2-2, Gol Fucek cu un sut in forta pe centrul portii.

P

1-2, Gol Tiago Lopes. O executie cu sansa, portarul Curileac ghicise coltul.

P

1-1, Gol Draghici cu un sut sigur in dreapta portarului.

P

0-1, Gol Nascimento cu un sut in plasa laterala.

Pauza 4
23:05

Se termina cele 120 de minute dedicate acestui meci. Echipa calificata in semifinale va fi decisa in urma loviturilor de departajare.

Prelungiri 2
119'

Popovici scoate in marginea careului pentru Barbut, acesta se grabeste si suteaza peste poarta. Timisoara, in inferioritate numerica, este echipa mai periculoasa in finalul meciului.

116'

Barbut ridica fanii timisoreni in picioare cu un sut putin peste poarta dupa o actiune personala entuziasmanta.

109'

Fucek il depaseste pe Larie si patrunde in careu. Apare Horj la dublaj si respinge in corner.

106'

A inceput a doua repriza de prelungiri.

Pauza 3
22:45

Pauza intre cele doua reprize de prelungiri. Ne pregatim de ultimele 15 minute de joc.

Prelungiri 1

104'

Omrani primeste cartonasul galben.

103'

Oaspetii se intrec in ratari. Este randul lui Deac sa nu prinda poarta cu un sut din fata portii.

99'

Curileac se opune golului la sutul lui Bud din interiorul careului. Doar corner pentru CFR.

91'

A inceput prima repriza de prelungiri.

Pauza 2
22:23

Cojocaru pune capat celor 90 de minute. Meciul intra in prelungiri.

90'

Timisoarea rezista eroic si Curileac blocheaza sutul lui Omrani deviat de Canu.

86'

Ce eroare face Bud la lasa ideala oferita de catre Deac. Atacantul CFR-ului isi prelungeste prea mult mingea si rateaza sansa de a ramane singur cu portarul advers in pozitie de finalizare.

85'

Tiago Lopes trimite cu capul putin pe langa poarta Timisoarei la o centrare din stanga.

70'

Timisoara raspunde prin sutul lui Soljic de la mare distanta. Balon retinut de Minca.

69'

Curileac este atent la coltul scurt si retine o minge "intepata" de Omrani din apropiere.

53'

Scutaru ia galben pentru simulare in careul oaspetilor. Decizia centralului Adrian Cojocaru irita publicul timisorean.

51'

Curileac blocheaza sutul lui Gomelt. O minge trimisa in forta la nivelul terenului.

49'

Cartonas rosu !

Seroni este eliminat cu rosu direct pentru o intrare cu piciorul sus asupra lui Rus.

49'

Schimbare ofensiva la Timisoara: intra Popovici in locul lui Poparadu, un jucator cu profil defensiv.

46'

S-a reluat meciul cu o modificare la oaspeti: Nascimento in locul lui Ruiz.

21:19

Pauza la Timisoara dupa o prima repriza in care oaspetii au ratat cele mai mari ocazii.

37'

Gomelt pune latul 4-5 metri si minge se duce peste poarta. Ocazie uriasa in urma unui corner al oaspetilor.

35'

Camora suteaza pe langa poarta si notam o noua sansa de gol in dreptul oaspetilor.

33'

Seroni rateaza cea mai mare ocazie a gazdelor dupa o patrundere personala. Minca a respins cu piciorul.

30'

Omrani se intoarce cu fata la poarta in marginea careului si suteaza in bratele lui Curileac.

22'

Fucek executa peste zid si mingea trece pe langa poarta.

21'

Barbut ii ia fata lui Horj si obtine cartonasul galben in duel cu acesta. O faza fixa importanta pentru timisoreni din preajma careului advers.

11'

Larie suteaza in zid dintr-o lovitura libera de la peste 30 metri.

7'

Cartonas galben primit de Pedro pentru o lovitura cu cotul.

4'

CFR Cluj rateaza deschiderea scorului prin Larie la o centrare din corner. Fundasul oaspetilor a reluat cu capul in transversala.