2
Viitorul
Matan 39' Ianis Hagi 15'

Asa am trait Poli Iasi - Viitorul 2-2. Meci decis la loviturile de departajare

Am transmis live text in aceasta pagina meciul Poli Iasi - Viitorul din optimile Cupei Romaniei.

Penalty
P

GOL. Poli Iasi - Viitorul 3-5
Houri transforma si o califica pe Viitorul in sferturile de finala.

P

Ratare!
Ndongala isi ia un elan scurt si trimite in bara!

P

GOL. Poli Iasi - Viitorul 3-4
Excecutie impecabila si din partea lui Casap. Din nou piciorul stang a facut diferenta.

P

GOL. Poli Iasi - Viitorul 3-3
Badic alege o executie spectaculoasa cu piciorul stang.

P

GOL. Poli Iasi - Viitorul 2-3
Achim isi ia un elan consistent si marcheaza la randul sau.

P

GOL. Poli Iasi - Viitorul 2-2
Inscrie si albanezul Qaka. Sut la inaltime.

P

GOL. Poli Iasi - Viitorul 1-2
Ciobanu transforma cu o executie sigura.

P

GOL. Poli Iasi - Viitorul 1-1
Marcheaza si Platini pentru ieseni.

P

GOL. Poli Iasi - Viitorul 0-1
Ianis Hagi deschide seria loviturilor de la 11 metri.

Pauza 4
00:20

Se termina cele 120 de minute. Echipa calificata va fi decisa la loviturile de la 11 metri.

Prelungiri 2
119'

Rusu intervine decisiv la un sut din afara careului. Ramane 2-2.

107'

Vodut preia in careul iesean si trimite incredibil pe langa poarta.

106'

Barsan fluiera startul cele de-a doua reprize de prelungiri.

Pauza 3
00:02

Prima repriza de prelungiri ia sfarsit dupa un corner al oaspetilor ramas fara rezultat.

Prelungiri 1
99'

Lovitura libera a Viitorului ramasa fara rezultat. Centrarea lui Ianis Hagi a fost respinsa de Platini.

91'

A inceput prima repriza de prelungiri.

Pauza 2
23:41

Se termina cele 90 de minute. Urmeaza doua reprize de prelungiri a cate 15 minute fiecare.

75'

Gol Mihalache!

Poli Iasi egaleaza in zece oameni prin Frasinescu. Centrare din stanga dintr-o lovitura libera si Frasinescu reia cu capul in poarta.

73'

Cartonas rosu !

Cristea este eliminat dupa ce l-a injurat pe arbitrul Barsan.

72'

Mare ocazie pentru ieseni. Respinge Buzbuchi cu dificultate, dar gazdele au solicitat acolo un fault si implicit acordarea unei lovituri de la 11 metri.

56'

Zaharia si Enoh le lasa locul in teren lui Cristea si Platini.

55'

Gol Sanoh!

Poli Iasi relanseaza partida prin reusita lui Sanoh, un gol precedat de o mare ocazie ratata de Enoh.

54'

Rusu blocheaza in doi timpi sutul lui de Nooijer din actiune.

46'

Start de repriza secunda.

22:35

Pauza in Copou.

39'

Gol Matan!

Viitorul isi dubleaza avantajul prin Matan. O foarfeca din cativa metri pentru 2-0.

32'

Replica Viitorul pe contraatac prin Matan. Acesta patrunde in careu si suteaza in Rusu.

32'

Patrick Petre aproape de gol cu un sut din afara careului exterior stanga.

16'

Mihalache avertizat pentru proteste.

15'

Gol Ianis Hagi!

Transformare de siguranta din partea lui Ianis Hagi si Viitorul conduce cu 1-0.

13'

Ianis Hagi cade in careu si Marcel Barsan acorda punctul cu var de la 11 metri dupa consultarea asistentului.

12'

Sansa de gol ratata de oaspeti prin de Nooijer la pasa ideala oferita de Ianis Hagi.