1
Sepsi
Dumiter 35'

Asa am trait Petrolul - Sepsi

Petrolul Ploiesti a fost singura echipa de esalon inferior ajunsa in faza sferturilor de finala din Cupa Romaniei.

Echipele de start:

Petrolul: Lungu - Bărboianu, Răuţă, Sîrghi, Ţicu - Pierce - Şaim, Marinescu (C), Meza Colli, Roige - Arnăutu.

Sepsi: Niczuly - Celea, Bouhenna, Tincu, Ştefan - Vaşvari (C) - Ştefănescu, Deaconu, Fulop, Carnat - Safranko.

19:33

90'

Patru minute suplimentare.

90'

Jucatorii au revenit pe teren pentru reluarea partidei.

90'

Jucatorii sunt trimisi la vestiare.

89'

Iulian Calin opreste meciul pentru asa numite scandari xenofobe din partea galeriei petroliste. Se exagereaza!

85'

Stefanescu rateaza singur cu portarul dupa o faza de contraatac a celor de la Sepsi.

77'

Stefanescu rateaza golul doi al celor de la Sepsi cu un lob din interiorul careului. Mingea a cazut pe plasa.

75'

Centrare a lui Carnat in fata portii. Respinge de acolo Rauta si ramane 1-0 pentru Sepsi.

66'

Saim patrunde pe zona centrala si suteaza din alergare putin peste poarta oaspetilor.

53'

Saim prinde poarta cu un sut din afara careului. Nicio emotie pentru Niczuly.

48'

Meza Colli reia cu capul pe langa poarta dupa o centrare din corner. Fanii Petrolului fac spectacol in tribune.

46'

Start de repriza secunda. Nicio modificare la gazde. La oaspeti a intrat Achahbar in locul lui Deaconu.

18:18

Pauza la Ploiesti. Echipa vizitatoare este in avantaj, 1-0, dupa reusita lui Dumiter, jucator care a inceput meciul in postura de rezerva.

35'

Gol Dumiter!

Noul intrat Dumiter deschide scorul cu capul din pasa lui Carnat.

24'

Egalitate la numarul de ocazii dupa sutul lui Fulop trimis putin pe langa poarta. O minge expediata din afara careului.

14'

Petrolul aproape de gol la sutul lui Saim. Mingea se duce putin pe langa poarta.

11'

Dumiter intra in locul lui Safranko, accidentat.

8'

Safranko s-a accidentat si nu este sigur ca poate continua. Ar fi o lovitura pentru Sepsi.