5
Sepsi Sf.Gheorghe
Rus 64' Nouvier 45' Simonovski 25' Stefan 14' Prosser 4'

Sepsi, calificare in sferturi dupa 5-0 cu Mioveni

Victorie categorica obtinuta de Sepsi Sf.Gheorghe, miercuri dupa-amiaza, contra celor de la CS Mioveni in optimile de finala ale Cupei Romaniei.

sursa: facebook.com/osksepsi

Un succes conturat inca de la pauza, cand formatia covasneana avea 4-0 pe tabela.

Prosser (4), Stefan (14), Simonovski (25) si Nouvier (45) au punctat intr-o prima repriza de cosmar pentru Mioveni.

In partea secunda Rus a stabilit scorul final in minutul 64 cu o reluare spectaculoasa dupa o centrare din lovitura libera.

Sepsi devine astfel a patra echipa calificata in sferturi, dupa Hermannstadt, U Craiova 1948 si Viitorul.

18:23

Final de partida si calificare pentru Sepsi in sferturile Cupei Romaniei.

64'

Gol Rus!

Adrian Rus inscrie pentru 5-0 cu un exterior din centrarea lui Prosser.

59'

Sepsi ramane echipa mai periculoasa chiar si la acest scor. Burnea pune un picior salvator la sutul lui Simonovski si deviaza peste poarta.

17:16

Pauza la Mioveni. Un meci decis in mare parte dupa aceste prime 45 de minute.

45'

Gol Nouvier!

Sut in forta trimis de Nouvier si portarul Sima scoate pentru a patra oara mingea din poarta.

32'

Centrare a lui Stefan din stanga. Mingea loveste bara si ajunge la Dodoi care suteaza in portarul celor de la Mioveni.

25'

Gol Simonovski!

Macedoneanul Simonovski majoreaza avantajul celor de la Sepsi cu o reluare din apropiere la o minge respinsa in fata de portarul advers.

14'

Gol Stefan!

Internationalul de tineret Florin Stefan marcheaza pentru 2-0 cu o reluare de langa bara a doua la centrarea lui Prosser.

9'

Nastasie trimite in fata portii pentru aparitia lui Cosereanu. Intervine decisiv portarul Fejer.