4
Universitatea Craiova
Koljic 56' Balasa 54' Constantin 15' Gustavo 9'

Asa am trait Minaur Baia Mare - Universitatea Craiova

Singurul meci al zilei in optimile Cupei Romaniei s-a disputat la Baia Mare intre echipa locala Minaur si Universitatea Craiova, detinatoarea trofeului.

19:51

Final de partida. Universitatea Craiova se califica in sferturile de finala.

90'

Acelasi Stanciu suteaza pe langa poarta dintr-o lovitura libera.

75'

Lazar respinge peste poara sutul lui Stanciu din lovitura libera. Cea mai mare ocazie pentur Minaur in acest meci.

56'

Gol Koljic!

Markovic se demarca la limita terenului si centreaza in sase metri pentru reluarea cu capul a lui Koljic.

54'

Gol Balasa!

Centrare din lovitura libera si Balasa sterge mingea cu capul la coltul lung. Universitatea Craiova isi securizeaza in mare masura calificarea in sferturile de finala.

46'

S-a reluat meciul de la Baia Mare.

41'

Ocazie pentru oaspeti la patunderea lui Koljic. Blocheaza pe scurt portarul Gudea.

15'

Gol Constantin!

Marius Constantin transforma de la punctul cu var si dubleaza avantajul Universitatii Craiova.

13'

Penalty obtinut de Cretu in duel cu Neacsu.

12'

Ocazie pentru Craiova la sutul lui Cretu.

9'

Gol Gustavo!

Craiova deschide scorul dintr-o lovitura libera de la 20-22 de metri. Gustavo a transformat impecabil.

0'

Minaur Baia Mare: Gudea - Durus, Oiță, Lazăr, Simion - Micaș, Donca, Neacșu - Ciocan, Stanciu, Vălălie.

Universitatea Craiova: Lazar - Bălașa, Marius Constantin, Screciu, Vătăjelu - Nistor, Gustavo, Crețu - Baiaram, Koljic, Markovic.