Penalty
Dinamo
Neicutescu 106' Nistor 59' 54'

Asa am trait Miercurea Ciuc - Dinamo 3-3 (6-5 la 11 metri)

Cupa Romaniei a continuat joi seara cu meciul dintre Miercurea Ciuc (Liga 3) si Dinamo. Partida este live text in aceasta pagina.

Penalty
P

Ratare!
Incredibil ce se intampla la Miercurea Ciuc. Delorge rateaza si a doua oara. De aceasta data victoria celor de la Miercurea Ciuc e validata.

P

Arbitrul revine asupra deciziei si dicteaza lovitura lui Delorge. A fost sanctionata iesirea portarului de pe linia portii.

P

Ratare!
Delorge trage slab si Bordas apara! Miercurea Ciuc se califica in sferturile de finala! UPDATE: Arbitrul revine si dicteaza repetarea loviturii spre stupefactia gazdelor.

P

Gol! Miercurea Ciuc - Dinamo 6-5
Nagy inscrie dupa patru ratari consecutive.

P

Ratare!
Bordas apara si el sutul lui Ciobotariu. Ramane 5-5.

P

Ratare!
Mutiu apara a patra lovitura de la 11 metri.

P

Ratare!
Portarul Bordas apara sutul lui Olteanu si suspansul continua. Dinamo rateaza din nou lovitura decisiva.

P

Ratare!
Mutiu apara a treia lovitura, de aceasta data la sutul lui Mitra.

P

Gol! Miercurea Ciuc - Dinamo 5-5
Grigore executa plasat si egaleaza scorul.

P

Gol! Miercurea Ciuc - Dinamo 5-4
Berde trimite la inaltime si inscrie.

P

Gol! Miercurea Ciuc - Dinamo 4-4
Neicutescu o mentine pe Dinamo in viata cu un sut in forta.

P

Gol! Miercurea Ciuc - Dinamo 4-3
Fabio trage cu stangul si ciucanii preiau conducerea.

P

Ratare!
Grozav isi bate joc de executia sa si trimite peste poarta dintr-o scarita complet ratata.

P

Gol! Miercurea Ciuc - Dinamo 3-3
Ce gol marcheaza Bajko! Sut in transversala si mingea intra cu sansa in poarta.

Ratare!
Hanca trimite peste poarta si Ciucul ramane in meci.

P

Ratare!
Mutiu apara a doua lovitura de la 11 metri. Veres a ratat pentru gazde.

P

Gol! Miercurea Ciuc - Dinamo 1-2
Salomao transforma cu un sut pe centrul portii.

P

Gol! Miercurea Ciuc - Dinamo 1-1
Marocanul Jebari inscrie cu un sut in forta.

21:28

Finalul celor 120 de minute. Urmeaza lovituri de departajare.

Prelungiri 2

115'

Gol Berde!

Berde reia acrobatic in poarta pentru 3-3 dupa o centrare din corner. Miercurea Ciuc pastreaza suspansul!

107'

Pasa printre a lui Popa, brazilianul Fabio Guaru are prim planul in fata lui Neicutescu, dar aluneca si-l lasa pe jucatorul dinamovist in pozitie de finalizare.

106'

Gol Neicutescu!

Dinamo loveste fulgerator la prima actiune de la reluarea jocului si preia conducerea, cu 3-2.

106'

S-a reluat meciul pentru ultimele 15 minute de joc efectiv.

Pauza 3
21:10

Scorul continua sa fie egal dupa primele 15 minute de prelungiri.

Prelungiri 1

97'

Moldoveanu reia periculos cu capul si Bordas respinge in corner cu un reflex salvator.

94'

Degajare lunga a lui Mutiu pentru cursa lui Popa. Acesta ii ia prim planul lui Mitra, dar in cele din urma mingea ajunge in bratele portarului ciucan.

91'

Intre timp lui Mircea Rednic i s-a facut foame. Acesta mananca dintr-o banana la marginea terenului.

91'

Incepe prima repriza de prelungiri.

Pauza 2
20:50

Se fluiera finalul celor 90 de minute. Meciul intra in prelungiri.

89'

Gyorgyi suteaza peste poarta din lovitura libera.

88'

Lovitura libera pentru ciucani din marginea careului dinamovist.

87'

Mutiu o salveaza pe Dinamo la sutul lui Jebari de la peste 20 de metri.

81'

Salomao rateaza din nou singur cu portarul. Sut direct in Bordas.

75'

Replica celor de la Ciuc prin Jebari. Sut din actiune si Mutiu respinge in corner.

74'

Dinamo insista in ofensiva pe fondul caderii fizice a gazdelor si Moldoveanu reia pe langa poarta din interiorul careului.

70'

Incredibila ocazie pentru Dinamo. Salomao il ia la tinta pe Bordas. Mingea ramane la dinamovisti si ajunge in cele din urma la acelasi Salomao. Sut pe langa poarta.

67'

Grozav scapa singur cu portarul ciucan si nu reuseste sa strecoare mingea in poarta. Respinge Bordas!

64'

Ocazie pentru gazde la reluarea lui Magyari. Acesta se trezeste cu mingea pe cap in 6-7 metri si trimite pe portarul dinamovist.

64'

Dinamo pune stapanire pe joc dupa marcarea celor doua goluri si controleaza centrul terenului.

59'

Gol Nistor!

Nistor il invinge din nou pe Bordas cu un sut de la distanta. Dinamo egaleaza cu revenire de la 0-2 in doar cateva minute.

54'

Gol Nistor!

Dinamo reduce rapid din diferenta cu o executie spectaculoasa a lui Nistor. Sut din afara careului fara reactie pentru portarul advers.

52'

Gol Magyari!

Sut formidabil prins de Magyari si Miercurea Ciuc, echipa de Liga 3 sa nu uitam, are 2-0 pe tabela.

52'

Moldoveanu trimite pe langa poarta. Unul dintre putinele suturi trimise spre poarta de Dinamo pana acum.

48'

Gol Majzik!

Majzik transforma in gol lovitura libera obtinuta anterior de Gonzalez. Un sut la care Mutiu are partea lui de vina, fara doar si poate.

46'

Lovitura libera obtinuta de Gonzalez pentru ciucani. Pozitia este una favorabila la 20-22 metri de poarta dinamovista.

46'

Se reia meciul.

19:48

Se termina prima repriza la Miercurea Ciuc.

45'

Avertisment pentru Olteanu de la Dinamo.

39'

Grozav intra in locul lui Gomelt. Acesta din urma merge direct la vestiar.

33'

Magyari ramane singur cu Mutiu si trimite mult peste poarta. Mare ocazie pentru gazde.

31'

Sut din lovitura libera, mingea prinde pamantul si ii pune probleme lui Mutiu.

29'

Popa scapa spre poarta adversa, dar controleaza deficitar balonul si este deposedat cu usurinta.

22'

Centrare din dreapta in pentru Serban si jucatorul lui Dinamo reia mult peste poarta irosind cea mai mare ocazie a alb-rosilor de pana acum.