2
FCSB
Man 41' Morutan 14'

Asa am trait Metaloglobus - FCSB

Ultimul meci din 16-imile Cupei Romaniei le-a adus fata in fata pe Metaloglobus, echipa de Liga 2, si FCSB, formatie in revenire de forma dupa un start slab de sezon in campionat. Partida s-a disputat pe arena ”Anghel Iordanescu” din Voluntari.

23:22

84'

Coman suteaza peste poarta celor de la FCSB.

79'

Gnohere rateaza incredibil singur cu portarul din fata portii. Pustiul Nita (16 ani) aproape de o pasa decisiva.

72'

Cretu strange in centrul defensivei si-l blocheaza providential pe Claudiu Herea.

61'

Tanase trimite putin pe langa poarta. FCSB aproape de 3-0.

53'

Ocazie pentru Metaloglobus la sutul lui Ghenovici din afara careului.

46'

Start de repriza secunda.

22:16

Pauza in meciuil de la Voluntari, ultimul din faza 16-imilor de finala din Cupa Romaniei.

44'

Tanase trimite peste poarta dintr-o lovitura libera.

41'

Gol Man!

FCSB isi majoreaza avantajul prin Man. Acesta a finalizat cu un sut din interiorul careului la pasa cu calcaiul oferit de Morutan.

39'

Hora trimite pe langa poarta din centrarea lui Vina.

37'

Tanase trimite pe langa poarta faza la care se dovedeste egoist.

29'

Ciocalteu aproape de 1-1 cu un sut din marginea careului pe respingerea celor de la FCSB. Balgradean se opune golului.

28'

Chorbadzhiyski se opune la sutul lui Herea. Corner pentru Metaloglobus.

27'

Man patrunde in careu si se loveste de portarul Gavrilas. Ambii au nevoie de ingrijiri medicale.

14'

Gol Morutan!

Revenit printre titularii de la FCSB, Morutan deschide scorul cu un sut plasat din pasa lui Manea.