3
Viitorul
Eric 78' Rivaldinho 41' Achim 6'

Asa am trait Hermannstadt - Viitorul in sferturile Cupei Romaniei

Faza sferturilor de finala in Cupa Romaniei a debutat, marti seara, cu duelul dintre Hermannstadt si Viitorul. Meciul e live text aici incepand cu ora 20:00.

21:54

Final de partida. Viitorul se califica in semifinale pentru prima data in istorie.

78'

Gol Eric!

Eric de Oliveira o readuce in avantaj pe Viitorul cu un sut senzational din interiorul careului.

72'

Gol Tsoumou!

Egalitate pe tabela (2-2) dupa ce Tsoumou transforma de la 11 metri.

71'

Tsoumou obtine lovitura de la 11 metri pentru Hermannstadt.

64'

Gol Achim (ag)!

Hermannstadt relanseaza partida printr-un autogol al lui Achim la o centrare din corner.

60'

Intrat de putine momente in joc Offenbacher suteaza in bara. Cea mai mare ocazie a gazdelor in acest meci.

46'

A inceput partea secunda.

21:06

Muta si Hagi prin introducerea lui Eric de Oliveira in locul lui Rivaldinho.

21:06

Popovici in locul lui Acsinte la gazde din debutul partii secunde. Besart in locul lui Lendric, a doua modificare facuta de Miriuta.

45'

Acelasi Calcan incearca un sut din afara careului cu pamantul. Retine Niga.

44'

Trecere superba a lui Calcan pe langa Stoica, dar jucatorul Viitorului calca apoi pe minge si strica toata faza.

41'

Gol Rivaldinho!

Viitorul isi dubleaza avantajul prin brazilianul Rivaldinho, jucator aflat la prima reusita in tricoul echipei constantene.

14'

Mare ocazie pentru Viitorul la mingea trimisa de Casap din partea stanga. Niga se redreseaza si respinge cu un ultim efort.

6'

Gol Achim!

Viitorul deschide scorul prin Achim, jucator care transforma cu sansa o lovitura de la 11 metri.

4'

Portarul gazdelor Niga necesita ingrijiri medicale dupa o ciocnire cu atacantul oaspetilor Calcan.

1'

Un prim corner care apartine gazdelor dupa nici macar un minut de la startul partidei.

1'

A inceput meciul de la Pitesti.

19:50

Hermannstadt: Niga - Serediuc, Mijuskovic, Dandea, Stoica, Acsinte - Dumitru, Jazvic, Pamfile - Lendric, Tsaumou.

FC Viitorul: Tordai - Ciobanu, Artean, Kuipers, Boboc - Achim, Casap, Iacob - Mățan, Rivaldinho, Calcan

09:17

Horatiu Fesnic va arbitra meciul la centru ajutat la cele doua linii de Octavian Sovre si Alexandru Cerei.

Meciul se disputa in Trivale la Pitesti.