3
0
FC Voluntari

Hermannstadt, prima echipa calificata in sferturile Cupei Romaniei

Optimile Cupei Romaniei au debutat, marti dupa-amiaza, cu meciul dintre Hermannstadt si FC Voluntari, doua echipe care au disputat finala competitiei in ultimii doi ani.

Hermannstadt s-a impus, cu 3-0, in duelul ultimelor doua clasate din prima liga.

O confruntare dominata de la un capat la altul de echipa sibiana care a marcat prin Nkololo (38), Petrescu din lovitura de la 11 metri (51) si Kuca (90).

Primul sut pe poarta al celor de la Voluntari a fost expediat de Tudorie in minutul 71.

18:22

90'

Gol Kuca!

Kuca marcheaza al treilea gol pentru Hermannstadt, un jucator in Insulele Capului Verde introdus de Miriuta in partea secunda.

78'

Galben incasat si de Pedro Moreira pentru tinerea lui Bucurica dupa ce pierduse balonul.

77'

Primul sut pe poarta al oaspetilor ii apartine lui Tudorie. Intre timp se lasa ceata peste arena Trans Sil din Targu Mures.

75'

Armas vede cartonasul galben.

71'

Blanaru -> Pedro Moreira.

68'

Ultima schimbare la Voluntari: Capatana -> Laidouni.

67'

Centrare din stanga si Hodorogea reia cu capul pe langa poarta gazdelor.

62'

Ion Gheorghe suteaza peste poarta dintr-o pozitie centrala.

60'

Mutare si la Hermannstadt: Nkololo -> Tsoumou.

53'

Dubla inlocuire la Voluntari:

Ciucur -> Belhameur
Kabasele -> Gadze

51'

Gol Petrescu!

Hermannstadt isi dubleaza avantajul prin Petrescu, jucator care transforma de la punctul cu var.

50'

Penalty

Kabasele comite un hent si Coza acorda lovitura de la 11 metri pentru Hermannstadt.

49'

Corner pentru gazde dupa un sut al lui Nkololo. Faza de la coltul terenului ramane fara rezultat.

46'

Start de repriza secunda.

17:18

Ionut Coza pune capat primei reprize.

38'

Gol Nkololo!

Nkololo deschide scorul pentru Hermannstadt. Centrare din stanga, portarul oaspetilor respinge in fata si francezul impinge mingea in poarta.

30'

Hermannstadt rateaza deschiderea scorului prin Nkololo din centrarea lui Blanaru de pe flancul drept.

21'

Bucurica se tavaleste pe gazon dupa un duel aerian cu Petrescu. Aparatorul ilfovenilor a fost calcat in zona tendonului.

17'

Raspunde Voluntariul prin Ciucur al carui sut din afara careului se duce peste poarta.

16'

Company suteaza peste poarta oaspetilor. O executie din cadere fara urmari pe tabela.