4
Dinamo
Perovic 86' 63' Moldoveanu 70' Grigore 9'

Asa am trait Foresta Suceava - Dinamo in optimile Cupei Romaniei

Am transmis in aceasta pagina meciul Foresta - Dinamo din optimile de finala in Cupa Romaniei.

21:20

Final de partida. Dinamo se califica in sferturile de finala.

86'

Gol Perovic!

Perovic isi trece in cont dubla si duce scorul la 4-0.

70'

Gol Moldoveanu!

Moldoveanu duce scorul la 3-0 pentru Dinamo si zarurile sunt aruncate in ceea ce priveste calificarea.

67'

Lovitura libera pentru Foresta. Mingea se duce peste poarta.

63'

Dinamo isi dubleaza avantajul prin Perovic.

60'

Sansa de gol pentru Foresta ratata de Marin. De aceasta data varful gazdelor trimite peste poarta.

49'

Minge in careu pentru Brito. Acesta reia slab spre poarta.

46'

20:19

Pauza la Suceava.

37'

Marin apare in careu la o centrare inalta si reia in forta pe coltul scurt. Straton blocheaza in extremis si o pastreaza pe Dinamo la conducere.

30'

Bara se opune la reluarea lui Moldoveanu pe spate. Ocazie mare pentru Dinamo.

14'

Foresta rateaza incredibil prin Marin din cativa metri. Scoate Straton in corner.

14'

Nistor rateaza din interiorul careului sansa golului de 2-0 pentru Dinamo. Pasa lui Moldoveanu a fost una de calitate, dupa ce Nistor il gasise pe acesta in flanc.

9'

Gol Grigore!

Dinamo deschide scorul la capatul unui contraatac purtat de Brito si finalizat de Ricardo Grigore. Un exterior din 20 de metri in vinclu.

1'

A inceput meciul de la Suceava. Se joaca sub luminile unei nocturne mobile special adusa pentru acest meci. Tribunele sunt arhipline, asa cum era de asteptat.

19:32

Foresta Suceava: Ailenei - Sumanariu, Celeadnic, Mateciuc, D. Drugă - Rigoni, Vl. Stănescu - Cerlincă, Căinari, Rob. Martin - Al. Marin.

Dinamo: Straton - Gabriel Moura, Puljic, Klimavicius, Laur. Corbu - Ric. Grigore, Filip - Rob. Moldoveanu, Nistor, Brito - Popa.