1
FC Voluntari
Marinescu 83'

Asa am trait: Finala Cupei Romaniei: Astra - Voluntari

De la 20:30 am transmis live text in aceasta pagina finala Cupei Romaniei, meciul dintre Astra Giurgiu si FC Voluntari, revelatia competitiei din acest sezon.

23:29

FC Voluntari castiga Cupa Romaniei!

Penalty
P

Gol Achim, 5-3 Voluntari

P

Ratare Stan! Minge aparata de Balauru (Voluntari).

23:17

Se termina si prelungirile. Castigatoarea va fi decisa la lovitura de departajare.

Prelungiri 2
119'

Budescu trimite pe langa poarta din interiorul careului. Mingea ocoleste de putin poarta.

109'

Balan trimite peste poarta aproape de vinclu.

106'

Lovitura libera pentru Voluntari din afara careului. O pozitie buna pentru un dreptaci.

106'

S-a reluat meciul cu a doua repriza de prelungiri.

Pauza 3
23:00

S-a incheiat prima repriza a prelungirilor.

Prelungiri 1
96'

Budescu suteaza putin peste poarta din interiorul careului.

96'

Mingea se scurge agonizant prin fata portii Astrei si Pitian o respinge in afara terenului cu un efort disperat.

95'

Capatana incearca un sut in forta si mingea este blocata de Fabricio.

91'

A inceput prima repriza de prelungiri.

Pauza 2
22:40

Cele 90+5 minute se incheie si vom avea prelungiri.

90'

Cinci minute suplimentare pentru cele 90 regulamentare.

89'

Incredibila parada lui Lung la un sut din interiorul careului. Inca un corner pentru Voluntari. Astra e in corzi si se clatina.

88'

Voluntariul este echipa mai prezenta in joc, formatia cu mai multe resurse pe acest final de meci. Corner pentru ilfoveni.

88'

Cartonas galben primit de Sapunaru pentru un fault in propria jumatate de teren.

83'

Gol Marinescu!

Marinescu egaleaza de la punctul cu var si suntem la doar cateva minute de prelungiri.

81'

Junior Morais comite un fault in propriul careu asupra lui Vodut si Kovacs dicteaza lovitura de la 11 metri.

81'

Formidabila ocazie a celor din Voluntari, insa mingea a refuzat sa intre in poarta. Ofensiva totala a ilfovenilor.

79'

Nicoara suteaza peste poarta dintr-o pozitie buna in marginea careului.

79'

Ultima schimbare la Astra. Iese Florin Lovin care cu aceasta ocazie isi incheie cariera fotbalistica. Pitian intra in locul acestuia.

77'

Cea mai mare ocazie a celor de la Voluntari este ratata de Balan. Acesta suteaza peste poarta din 7-8 metri o minge respinsa in fata de Lung.

66'

Ionita rateaza de putin golul doi al Astrei cu un sut din interiorul careului.

63'

Cartonas galben primit de Bus.

61'

Nicoara intra in locul lui Teixeira la Astra.

58'

Budescu reia cu capul in bratele lui Balauru dintr-o centrare venita din dreapta.

57'

Balan suteaza putin peste poarta dintr-o lovitura libera. Este prima actiune importanta a partii secunde.

46'

S-a reluat meciul de la Ploiesti.

21:32

Istvan Kovacs fluiera finalul primelor 45 de minute.

44'

Balauru evita golul doi la sutul lui Teixeira cu un plonjon spectaculos. Corner pentru Astra.

37'

Stan suteaza de la distanta si Balauru trece prin mari emotii. O minge care s-a dus alaturi de poarta Voluntariului.

36'

Gol Ionita!

Ionita deschide scorul cu un sut din afara careului care il surprinde pe portarul Balauru.

32'

Faza fixa la poarta celor de la Voluntari. Budescu centreaza la intalnire si Sapunaru trimite cu capul putin pe langa poarta.

29'

Un hent mare la Junior Morais nesanctionat. Doar corner pentru cei de la FC Voluntari incurajati de o peluza arhiplina.

21'

Budescu, cel mai activ jucator al meciului, incearca un sut dintr-un unghi imposibil si nu obtine decat o aruncare de la margine.

15'

Balan este semnalizat in offside la una dintre putinele faze de atac ale celor din Voluntari.

13'

Ionita este blocat in extremis la un sut din interiorul careului. Din nou Budescu in prim plan cu o pasa de geniu.

10'

Budescu suteaza peste poarta din lovitura libera si putem nota prima ocazie a acestui meci.

10'

Maftei il opreste prin fault pe Budescu la marginea careului celor de la Voluntari.

7'

Lovitura libera pentru Astra. Budescu centreaza scurt si permite ilfovenilor sa respinga. Giurgiuvenii raman in presiune.

3'

Mingea ramane in posesia Astrei si Morais pierde mingea in marginea terenului acuza o lovitura de la acelasi Capatana.

3'

Centrare lunga in careul celor de la Voluntari. Respinge Capatana in afara terenului.

1'

A inceput finala Cupei Romaniei. Meciul se disputa pe arena Ilie Oana din Ploiesti.

20:48

FC Voluntari: Balauru - Maftei, Balaur, Cazan, Acsinte - Novac, Lazăr - Căpățână, Marinescu, Popadiuc - Bălan

Astra Giurgiu: Lung jr. - Stan, Săpunaru, Fabricio, Morais - Takayuki, Lovin - Ioniță, Budescu, Teixeira - Buș