1
1
CFR Cluj
Omrani 42'

Asa am trait FC Botosani - CFR Cluj 1-1. Meci decis la loviturile de departajare

Derby-ul fazei saisprezecimilor de finala din Cupa Romaniei s-a disputat la Botosani intre echipa locala FC Botosani si CFR Cluj. Meciul de la ora 18:00 a fost live text in aceasta pagina.

Penalty
P

Deac suteaza in transversala si FC Botosani se califica in optimile Cupei Romaniei.

P

Primul penalty ratat si de Botosani. Duka respinge sutul lui Bordeianu.

P

Pap apara sutul lui Paun. A doua lovitura ratata de CFR Cluj. Ramane 3-2 pentru Botosani.

P

Rodriguez inscrie pentru 3-2 cu un sut pe centrul portii.

P

Omrani inscrie pentru 2-2 cu un sut pe centrul portii.

P

Morutan aduce Botosaniul in avantaj (2-1).

P

Pap apara lovitura lui Nistor! Prima ratare la aceasta serie de penalty-uri.

P

Botosaniul egaleaza scorul (1-1).

P

Muresan deschide seria loviturilor de departajare cu un sut sub transversala. 1-0 CFR Cluj.

P

Meciul va fi decis la loviturile de departajare.

Pauza 2
19:56

86'

Cartonasul galben primit de Culio pentru un fault in atac.

76'

Centrare periculoasa in fata portii oaspetilor. Respinge de acolo Peteleu.

69'

Gol Rodriguez!

Botosaniul egaleaza prin Jonathan Rodriguez cu o lovitura de cap din plonjon.

48'

Pap respinge in extremis in corner o minge grea care viza coltul scurt.

47'

Deac suteaza peste poarta din afara careului.

46'

S-a reluat meciul de la Botosani.

19:03

Burca in locul lui Plamada la Botosani si Paun in locul lui Moutinho la CFR.

18:47

Pauza la Botosani.

45'

Ocazie de egalare ratata de gazde prin Roman. Sutul acestuia din marginea careului este scos in corner de portarul Duka.

44'

Cartonas galben primit de Tinc de la CFR Cluj.

42'

Gol Omrani!

CFR Cluj deschide scorul prin Omrani printr-o reluare din sase metri.

39'

Pap scoate in cornerul sutul lui Omrani din actiune. Cea mai mare ocazie de pana acum.

33'

Centrare inselatoare dintr-o lovitura libera. Mingea trece prin fata portii clujene, Miron si Plamada nereusind sa reia decisiv.