1
FC Voluntari
Achim 85'

FC Voluntari obtine calificarea in finala Cupei Romaniei

Echipa FC Voluntari a castigat mansa retur a semifinalei cu FC Arges, scor 1-0, in urma unui penalty transformat de Florin Achim, in minutul 85. Ilfovenii castigasera si meciul tur, pe teren propriu, cu 2-0.

FC Arges a ramas in inferioritate numerica din minutul 85, cand Boldor a primit rosu direct pentru un fault in postura de ultim aparator la patrunderea lui Tavares in suprafata de pedeapsa.

In a doua semifinala, joi seara, se vor intalni Universitatea Craiova si Sepsi Sf.Gheorghe (1-2 in tur).

21:27

85'

Gol Achim!

Florin Achim deschide scorul din lovitura de la 11 metri si FC Voluntari are 3-0 la general in acest moment.

82'

Tavares scapa singur spre poarta gazdelor. Este ajuns din urma si faultat din spate de Boldor. Penalty pentru FC Voluntari.

55'

Parada senzationala a lui Greab cu o mana la reluarea lui Nemec. Ramane 0-0.

51'

Popa apara lovitura de la 11 metri executata de Serban.

49'

Penalty pentru FC Arges obtinut de Dumitru in duel cu Ciobotariu.

37'

Boldor intra in locul lui Miguel la gazde dupa ciocnirea violenta cu Lopes.

34'

Marcelo Lopes de la Voluntari s-a ridicat singur pe picioare si iese in afara terenului.

34'

Doua ambulante patrund pe teren dupa ce Miguel de la gazde s-a ciocnit cu un jucator al oaspetilor.