1
FCSB
Dumitru 81'

Asa am trait Dunarea Calarasi - FCSB 2-1

Faza saisprezecimilor Cupei Romaniei s-a incheiat joi seara la Calarasi, unde gazdele de la Dunarea aprind in premiera nocturna pentru vizita FCSB.

23:45

Final de partida. Dunarea Calarasi se califica in sferturile Cupei Romaniei.

81'

Gol Dumitru!

FCSB reduce din diferenta prin Cristian Dumitru, jucator introdus in partea secunda de Dica.

80'

Gol Dobrosavlevici!

Dunarea Calarasi inscrie al doilea gol din faza fixa si gazdele sunt aproape de sferturi.

71'

Senzationala parada lui Lungu la reluarea lui Rusescu.

70'

Vlad respinge sutul lui Mediop, mingea ramane cu sansa la gazde si Jakolis scoate de pe linia portii sutul aceluias Mediop.

48'

Gol Seroni!

Gazdele deschid scorul prin Seroni dupa o eroare a portarului stelist Vlad.

46'

A inceput repriza secunda.

22:38

Pauza la Calarasi.

44'

Centrare periculoasa trimisa de Jakolis in sase metri. Respinge Lungu si apoi Mendy trimite in corner.

38'

Lungu intervine decisiv la sutul lui Daniel Benzar din cativa metri. Cea mai mare ocazie pentru FCSB.

37'

Sut peste poarta trimis de Roman dupa o faza luata pe cont propriu.

35'

Bourceanu pentru un fault din spate asupra lui Morutan.

35'

Rusescu e si el avertizat pentru o intrare cu talpa.

34'

Nedelcu avertizat pentru o talpa pusa lui Keyta.

31'

Sut peste poarta trimis de Keyta din 16 metri.

30'

Kanda trimite in fata portii si Filip respinge in corner.

27'

Panica in careul FCSB-ului la o centrare din dreapta. Mingea ajunge la Mediop si Ianis Stoica respinge in afara terenului.

18'

Sut trimis de Ianis Stoica pe spatiul portii. Prima interventie a lui Lungu in acest meci.