3
Dinamo
Bejan 63' Anton 44' 32'

Asa am trait Dunarea Calarasi - Dinamo

Am transmis live text in aceasta pagina ultimul sfert de finala din Cupa Romaniei, Dunarea Calarasi - Dinamo.

21:51

Final de partida. Dinamo completeaza tabloul semifinalelor in Cupa Romaniei.

90'

Ocazie ratata de Dinamo in al doilea minut din cele trei suplimentare.

67'

Gol Fotescu!

Dunarea Calarasi reduce din diferenta dupa o faza fixa. Sut-centrare din stanga, doi jucatori ai gazdelor ataca mingea si Esanu este pacalit. Gol direct din lovitura libera, Fotescu fiind creditat cu reusita.

63'

Gol Bejan!

Centrare din dreapta si Bejan reia in poarta pentru 0-3. Dinamo rezolva in mare masura soarta calificarii in semifinalele Cupei Romaniei.

46'

20:46

Pauza la Calarasi.

44'

Gol Anton!

Steliano Filip centreaza din stanga si Paul Anton majoreaza avantajul lui Dinamo. Un sut care a parut ratat, dar care s-a dovedit inselator pentru portarul Krell. Mijlocasul dinamovist a lovit in pamant si de acolo mingea l-a depasit pe portar.

32'

Gol Anton!

Dinamo deschide scorul la primul sut pe poarta. Paul Anton a prins un sut formidabil si deblocheaza tabela.

31'

Lovitura libera pentru Dinamo. Anton trimite in careu din lateral dreapta. Mingea il loveste pe Achim si iese in out de poarta.

19'

Tudoran apare in centrul careului si reia pe jos in bratele lui Esanu.

10'

Esanu peste tot! O noua interventie a portarului dinamovist la un nou sut din afara careului. Cirstocea a fost aproape de gol.

9'

Esanu intervine din nou decisiv. De aceasta data la sutul lui Sava din afara careului. Mingea ajunge in corner.

7'

Eroare comisa de Puljic si gazdele rateaza deschiderea scorului. Esanu s-a opus golului la sutul in forta trimis de Kanda!