2
Astra Giurgiu
Hambo 7' 4'

Asa am trait Dunarea Calarasi - Astra Giurgiu 1-2 in sferturile Cupei Romaniei

Cupa Romaniei a continuat, miercuri, cu meciul Dunarea Calarasi - Astra Giurgiu din faza sferturilor de finala cu incepere de la ora 17:00.

89'

Gol Munteanu!

Dunarea Calarasi reduce din diferenta prin Munteanu dintr-o lovitura libera. Minge usor deviata de Cucu.

83'

Ultima schimbare la Astra: Trusescu in locul lui Begue.

81'

Parada senzationala a lui Straton la lovitura de cap trimisa de Cestor. Lipsa totala de marcaj acolo.

81'

Corner pentru Astra, echipa care incearca sa inchida partida cu inca un gol.

78'

Cestor centreaza in afara careului pentru Biceanu si o reluare din voleu peste poarta.

78'

Valentin Gheorghe obtine cornerul pentru Astra in duel cu Gligorov. Una dintre putinele aparitii ale giurgiuvenilor in careul advers, in aceasta repriza secunda.

70'

Hambo, autorul celor doua goluri de pana acum, paraseste terenul. Moise intra in locul finlandezului cu origini bosniace.

62'

Munteanu in locul lui Keita la Dunarea Calarasi.

60'

Hambo vede cartonasul galben pentru un fault in saritura.

56'

Conor Henderson suteaza peste poarta dintr-o lovitura libera. O repriza dominata pana acum de Dunarea Calarasi, echipa care cauta sa relanseze partida.

46'

18:06

Souda in locul lui Ianis Stoica la Dunarea Calarasi.

17:49

Pauza in meciul de la Giurgiu.

45'

Mapuku vede cartonasul galben la ultima faza a reprizei.

42'

Iancu trimite peste poarta dintr-o lovitura libera.

38'

Steliano Filip vede cartonasul galben.

33'

Prima ocazie a Dunarii Calarasi in acest meci ii apartine lui Ianis Stoica. Acesta rateaza unu la unu cu portarul Santos Oliveira.

18'

Cristi Sarghi (Calarasi) vede primul galben al meciului.

7'

Gol Hambo!

Astra isi dubleaza avantajul prin acelasi Hambo, jucator care inscrie din pasa aceluias Begue. Dunarea Calarasi e KO.

4'

Gol Hambo!

Uriasul Hambo deschide scorul pentru Astra cu o reluare simpla din cativa metri dupa o faza creata in dreapta de Llullaku si Begue.

3'

Llullaku isi trece in cont prima ocazie a meciului. Sut la poarta blocat de Straton.

1'

Catalin Popa fluiera startul meciului. Se joaca la Giurgiu dar cu cei de la Dunarea Calarasi in postura de gazde!