3
0
FCSB

Asa am trait Hermannstadt - FCSB 3-0

Joi de la ora 14:00 a fost reprogramat meciul dintre Hermannstadt si FCSB din sferturile de finala ale Cupei Romaniei.

15:52

Final de meci. Hermannstadt merge in semifinalele Cupei Romaniei.

90'

Meciul este prelungit cu trei minute.

86'

Cabuz iese din poarta si-l blocheaza pe Coman.

81'

Budescu suteaza peste poarta dintr-o lovitura libera.

80'

Cascada de ratari la poarta oaspetilor. Transversala si Balgradean se opun golului patru.

79'

Lupu intoarce pentru Blanaru si acesta da pe langa minge in fata portii.

78'

Lupu scapa singur cu Balgradean si trimite pe langa poarta din 15 metri.

77'

Centrare a lui Ianis Stoica la coltul lung. Respinge Parvulescu in corner.

74'

Cartonas rosu !

Al doilea galben incasat de Popescu si mijlocasul stelist ia mai devreme drumul vestiarelor.

68'

Stoica reia cu capul si mingea intalneste bara.

66'

Ianis Stoica intra in locul lui Artur Jorge.

65'

Cabuz retine sutul lui Budescu din lovitura libera. Primul sut pe poarta trimis de oaspeti in acest meci.

63'

Gol Rusu!

Rusu reia cu capul pentru un 3-0 neverosimil din centrarea precisa a lui Danci.

59'

Coman suteaza de la distanta in bratele lui Cabuz.

58'

Budescu suteaza slab pe langa poarta din 16 metri.

56'

Balgradean blocheaza in extremis sutul lui Tatar din interiorul careului. Corner pentru gazde.

53'

Centrare a lui Filip in bratele lui Cabuz.

53'

Balasa continua meciul foarte slab si incaseaza un galben pentru un fault in marginea terenului.

50'

Tanase intervine decisiv si respinge in corner mingea care il cauta pe Rusu.

49'

Galben primit de Petrescu pentru impidicarea repunerii balonului in joc.

46'

Inca din debut stelistii se arunca asupra careului advers. Ciocnire acolo intre masivul Gnohere si Parvulescu.

46'

Se reia jocul. Nedelcu este jucatorul care ramane la cabine.

15:03

Gnohere intra la FCSB din minutul 46.

14:47

Pauza la Sibiu.

43'

Corner pentru FCSB si Man trimite pe langa poarta cu capul.

40'

Cea mai mare ocazie a Stelei de pana acum la lobul incercat de Coman. Mingea trece putin alaturi.

34'

Centralul Popa intoarce decizia si dicteaza lovitura libera pentru gazde. Este randul stelistilor sa protesteze. Pana la urma este decizia corecta.

33'

O faza complicata. Mai intai a fost hentul lui Filip si apoi Danci a lovit la randul sau mingea cu mana.

33'

Lovitura de la 11 metri pentru FCSB. Sibienii aproape sa-l linseze pe Popa. Spectatorii scandeaza la unison: "hotii, hotii".

32'

Balgreadean blocheaza sutul lui Blanaru din intoarcere.

30'

Tanase loveste cu cotul si vede primul cartonas al meciului.

29'

Gol Blanaru!

Blanaru majoreaza avantajul gazdelor la capatul unui contraatac fulger. Totul a pornit de la degajarea lui Cabuz si din alte doua atingeri mingea era in careul stelist. De aceasta data a gafat Larie, celalalt stoper stelist.

29'

Centrare a lui Budescu din lovitura libera, iar Balasa nu prinde poarta cu o lovitura de cap.

25'

Inca o gafa a lui Balasa, mingea ramane in careul stelist si gazdele solicita penalty pentru un presupus hent comis de Popescu. Acesta avea bratul lipit de corp.

24'

Petrescu incearca lansarea lui Blanaru, iese Balgradean si respinge cu piciorul.

23'

Corner pentru FCSB obtinut de Coman. Oaspetii preseaza din ce in ce mai puternic in cautarea egalarii.

20'

Popa opreste jocul pentru un fault la centrul terenului comis asupra lui Popescu. Exista o iritare in randul spectatorilor pentru amanarea meciului programat initial miercuri seara in nocturna.

15'

Centrare a lui Popescu in careu pentru Coman, acesta insa este depasit in duelul aerian.

11'

Gol Rusu!

Eroare mare comisa de Balasa in defensiva si Rusu deschide scorul cu un sut pe jos in dreapta lui Balgradean.

9'

Filip patrunde in viteza si obtine cornerul.

8'

Tatar suteaza puternic pe coltul scurt. Respinge Balgradean cu o mana.

7'

Ocazie de gol ratata de gazde prin Petrescu. Apare Filip si respinge in extremis in corner.

7'

Tanase trimite in careu pentru urcarea lui Man. Mingea este respinsa de un aparator al gazdelor.

5'

Actiune a lui Alexandru Coman finalizata cu un sut slab in bratele lui Balgradean.

3'

Desi nu mai exista zone de zapada, terenul ramane unul greu si pune probleme mari ambelor echipe.

2'

Coman obtine lovitura libera in coltul terenului advers, lateral stanga.

2'

Centrare a lui Petrescu in careul stelist. Respinge acelasi Popescu.

1'

Lovitura libera pentru gazde din lateral dreapta. Mingea este centrata in careu, dar faza se incheie cu un fault in atac la Ov.Popescu.

1'

Hermannstadt are lovitura de incepere.

14:00

FCSB a castigat tragerea la sorti si capitanul Florin Tanase a ales terenul.

13:19

Hermannstadt: Cabuz - Coman, Crişan, Stoica, Stancu - Tătar, Boboc, Dâlbea - Blănaru, Curtean, Rusu.

FCSB: Bălgrădean - Jorge, Larie, Bălaşa, Filip - Popescu, Nedelcu - Man, Fl. Tănase, Budescu - Fl. Coman

11:59

11:58

Cu trei ore inaintea startului partidei, terenul stadionului municipal din Sibiu se prezinta in conditii decente. Organizatorii au lucrat toata noaptea pentru indepartarea zonelor de gheata sau zapada intarita, cum s-a exprimat presedintele celor de la Hermannstadt.

19:11

OFICIAL: Meciul a fost amanat pentru joi la ora 14:00.

19:09

Exista informatii pe surse conform carora meciul ar urma sa fie reprogramat pentru ziua de joi, 1 martie, la ora 14:00.

18:55

Teodor Birt, presedinte Hermannstadt, la Digi Sport: "Terenul se prezinta in conditii foarte bune. Este zapada fara gheata, problema este ca adversarul nostru nu doreste sa joace sub nicio forma. Terenul este moale, iti intra gheata in iarba".

18:45

18:37

captura tv Digi Sport

18:32

Oficial startul partidei este amanat cu o ora. MM Stoica: "Asteptam ca prostii o ora degeaba".

18:32

IMG_20180228_182834

captura tv Telekom Sport

18:29

Aproape 10.000 de spectatori asteapta startul meciului. Arbitrul a inspectat suprafata de joc, care este la limita inghetului. Ninge abundent la Sibiu.