Cupa Romaniei

Asa am trait Cupa Romaniei - Saisprezecimi. Meciurile programate marti

Marti au fost programate primele meciuri din faza Saisprezecimilor de finala in Cupa Romaniei. Toate partidele au fost live text in aceasta pagina.

FINAL U Craiova 1948 SA – Universitatea Cluj 2-3 (dupa prelungiri)

Meciul s-a disputat pe noul stadion ”Ion Oblemenco” din Craiova, acolo unde echipa lui Adrian Mititelu a evoluat in premiera.

Min. 6 - Craiova deschide scorul
Craiova modifica tabela prin Balan, jucator care inscrie cu un sut la coltul lung.

Min.13 - Dubla Balan
Claudiu Balan isi trece in cont dubla cu o reluare din sase metri dupa centrarea lui Stoenac. Publicul e dezlantuit!

Min.42 - Clujul revine in meci
U Cluj reduce din diferenta prin Telcean. Lovitura de cap dupa o centrare din corner.

Pauza - Probleme cu un asistent!
Reluarea partidei este amanata din cauza unor probleme acuzate de un arbitru asistent. In cele din urma partida s-a reluat cu o intarziere de aproape 10 minute!

Min.51 - U Cluj egaleaza scorul
Miranda, jucator introdus la pauza in echipa oaspetilor, egaleaza din centrarea lui Florescu. Un gol venit firesc dupa cursul jocului. Craiova sufera in debutul reprizei.

Min.81 - Cartonas rosu
Oaspetii raman in inferioritate numerica dupa eliminarea lui Gomes pentru o intrare cu ambele picioare inainte.

Min.90 - Prelungiri
Arbitru fluiera finalul celor 90 de minute. Partida continua cu doua reprize de prelungiri fiecare a cate 15 minute.

Min.95 - GOL U Cluj
In inferioritate numerica, Sepcile Rosii marcheaza prin Rafa Miranda golul de 2-3!

FINAL Concordia Chiajna – FC Voluntari 2-3
(Nica 2', Bari 53' / D.Benzar 17', Tira 42', 60')

FINAL Turris-Oltul Turnu Măgurele – Academica Clinceni 2-3
(Paturca 64' - pen., Negrut 90' / Ion 38', Barbu 77' - pen., Deretti 84')

FINAL UTA Arad – Dinamo 1-3
Min.13 - GOL Dinamo
Moldoveanu deschide scorul pentru Dinamo cu un sut din interiorul careului. Nistor a pasat decisiv.
Min.18 - GOL UTA
Buhaceanu se desprinde in flancul stang si centrarea in fata portii este reluata in gol de Moise.
Min.28 - Ocazie Dinamo
Bolboasa, portarul gazdelor, respinge capul lui Moldoveanu.
Min.58 - GOL Dinamo
Nistor o readuce pe Dinamo la conducere cu un sut din centrul careului la pasa lui Sorescu.
Min.82 - GOL Dinamo
Neicutescu inscrie golul de 3-1 pentru Dinamo si formatia din Stefan cel Mare merge in optimi.

FINAL Flacăra Horezu – Astra Giurgiu 0-2