3
Dinamo
Nistor 90' Buzean (a) 78' Romera 60'

Asa am trait Cupa Romaniei, optimi: Gaz Metan - Dinamo

De la 20:30 am transmis in aceasta pagina derby-ul fazei optimilor Cupei Romaniei, meciul Gaz Metan Medias - Dinamo.

22:27

Adrian Comanescu pune punct meciului si Dinamo completeaza tabloul sferturilor de finala in Cupa Romaniei.

90'

Gol Nistor!

Dinamo da lovitura in prelungiri la ultima faza a meciului prin Nistor dupa un contraatac trei contra doi.

89'

Corner

Nistor suteaza peste poarta dupa un contraatac purtat de el in mare viteza pe stanga. Mingea a fost totusi deviata si va fi corner pentru Dinamo.

78'

Gol Buzean (a)!

Dinamo revine la conducere prin autogolul lui Buzean la centrarea lui Popa.

77'

Cartonas galben Cretu!

Pentru o mana in fata lui Nistor la un duel in marginea terenului.

75'

Popa reia cu capul in bratele lui Plesca. O faza din care atacantul dinamovist putea obtine mai mult.

70'

Schimbare post pe post la Dinamo: Popa in locul lui Nemec.

66'

Gol Axente!

Gazdele egaleaza rapid la o faza contestata de dinamovisti. Acestia solicita un fault in atac la Crista in duel cu Ceccarelli. Lovitura de cap a lui Axente a fost insa perfect regulamentara.

60'

Gol Romera!

Romera deschide scorul din pasa lui Busuladzic cu un sut la coltul lung. Rugasevic a ratat iesirea la offside si l-a lasat pe Romera in pozitie de finalizare.

46'

Start de repriza secunda.

21:21

O prima repriza animata, cu faze la ambele porti. Lipseste doar golul.

45'

Repriza se incheie cu sutul lui Filip pe langa poarta dintr-o lovitura libera indirecta.

41'

Cartonas galben Ceccarelli!

Italianul din apararea lui Dinamo este avertizat pentru un cumul de faulturi comise in aceasta repriza.

40'

Rotariu trimite peste poarta dupa un contraatac foarte bine purtat de Nistor.

35'

Eric profita de o neatentie a lui Filip si centreaza in fata portii pentru Lullaku. Albanezul incearca o reluare spectaculoasa si da pe langa minge.

33'

Cartonas galben Lullaku!

Avertisment pentru cel mai bun marcator din campionat.

29'

Iesire vijelioasa a gazdelor pe contraatac prin Lullaku. Sutul acestuia se duce peste poarta. Totul a pornit de la o minge pierduta in atac de Nedelcearu.

26'

Incercare pretentioasa din partea lui Eric. Un exterior din afara careului care trimite mingea pe langa poarta dinamovista.

20'

Centrare pe prima bara din partea lui Eric. Resping dinamovistii si ies pe contraatac.

20'

Corner

Rugasevic obtine lovitura de la colt.

17'

Cartonas galben Axente!

Primul avertisment al meciului pentru o lovitura asupra lui Nedelcearu.

14'

Eric centreaza dintr-o lovitura libera, dar se ridica fanionul pentru un offside. Ninge din ce in ce mai tare la Medias.

9'

Minge in careu pentru Rotariu. Acesta ramane singur cu Plesca, dar portarul mediesean inchide coltul scurt si blocheaza.