3
0
Pandurii

Asa am trait Cupa Romaniei, Optimi de finala: Viitorul - Pandurii

Revedeti in aceasta pagina cele mai importante faze din meciul Viitorul - Pandurii care care a contat pentru optimile de finala din Cupa Romaniei.

19:18

Iulian Dima pune capat intalnirii. Viitorul se califica fara nicio problema in sferturile Cupei Romaniei.

87'

Cioabla suteaza pe langa poarta gorjenilor. Se scurg minutele si Viitorul nu mai poate pierde calificarea in sferturi.

80'

Pitian este avertizat cu cartonas galben.

69'

Prima minge spre poarta expediata de gorjeni abia in acest minut. Un sut al lui Dumitru mult alaturi.

66'

Gol Purece!

Dupa doua pase decisive Purece isi trece numele pe lista marcatorilor cu un sut la coltul lung.

62'

Gol Vina!

Centrare a lui Purece si Vina reia decisiv cu capul pentru 2-0. Din acest moment Viitorul ia o serioasa optiune la calificare.

59'

Negrila respinge in corner sutul lui Iancu. Faza de la coltul terenului ramane fara rezultat.

46'

Start de repriza secunda la Ovidiu. Terenul se prezinta in conditii impecabile fata de ce am vazut la Buftea sau la Oradea.

18:17

Viitorul a intrat cu avantaj minim la cabine dupa o prima repriza dominata in totalitate. Cei de la Pandurii au facut pana acum mai mult figuratie pe teren.

35'

Bara la sutul lui Cicaldau! De aceasta data faza a fost regulamentara.

32'

Vana trimite in bara, dar de la margine se ridicase fanionul pentru un offside.

30'

Gol Iancu!

Deschidere de scor la Ovidiu. Iancu trimite cu latul din cativa metri o minge primita de la Purece.

19'

Ratare incredibila a lui Hodorogea din cativa metri cu toata poarta goala in fata.

2'

Petre Grigoras nu si-a insotit echipa la Ovidiu, pe banca gorjenilor fiind secundul Marian Dinu.