2
Universitatea Craiova
Petre 90' Surugiu 8'

Asa am trait Cupa Romaniei: Dacia Unirea Braila - Universitatea Craiova

Revedeti aici cele mai importante faze ale meciului de la Buza. Cupa Romaniei se joaca si pe FORUM. Poti paria aici LIVE pe Cupa Romaniei.

19:22

Universitatea Craiova castiga cu 2-0 si face pasul spre sferturile Cupei Romaniei.

90'

Gol Petre!

Craiova inchide meciul in al doilea minut din cele trei suplimentare. Robert Petre intra in centrul careului si-l invinge pe Olaru cu un sut cu stangul.

90'

Olaru, portarul Brailei, respinge in corner sutul lui Surugiu din lovitura libera. Aproape de dubla acest Olivian Surugiu.

85'

Centrare periculoasa in fata portii oltenilor, insa Neagu nu reuseste sa reia decisiv din marcajul lui Kelic.

80'

Corner

Brailenii forteaza si obtine o lovitura de la colt pe care insa o irosesc cu usurinta prin Puscasu.

76'

Ivan rateaza singur cu portarul. Acesta putea sa inchida jocul, dar incearca o scarita de efect si mingea ocoleste poarta.

73'

Craiova cedeaza deliberat centrul terenului si brailenii sunt tot mai insistenti in atac.

55'

Calancea scoate de sub bara un sut inselator trimis din afara careului.

51'

Gustavo trimite in bara si Craiova rateaza sansa desprinderii pe tabela.

46'

S-a reluat meciul de la Buzau.

18:17

Pauza la Buzau unde dupa 45 de minute Craiova conduce cu 1-0 prin reusita lui Surugiu.

44'

Neagu trimite putin pe langa poarta dintr-o lovitura libera din preajma careului Universitatii.

33'

O noua sansa de gol pentru braileni. Acelasi Puscasu apare la finalizare si trage pe langa poarta.

32'

Puscasu primeste o minge cadou de la un adversar si nu reuseste sa profite. Sutul acestuia din marginea careului se duce pe langa poarta.

24'

Ivan scoate mingea in fata portii pentru aparitia lui Gustavo, resping brailenii la o faza limita.

15'

Deviere pe poarta a lui Ivan la o minge din stanga.

8'

Gol Surugiu!

Craiova deschide scorul la prima ocazie cu un sut senzational al lui Olivian Surugiu din marginea careului de 16 metri.