1
1
Steaua
Achim 114'

Asa am trait Cupa Romaniei, CS Mioveni - Steaua. Meciul decis la loviturile de departajare

Urmariti in aceasta pagina live text de la ora 20:30 duelul dintre CS Mioveni si Steaua din Cupa Romaniei, faza optimilor de finala.

23:14

CS Mioveni merge mai departe in Cupa Romaniei si va juca in sferturile de finala. Steaua rateaza primul obiectiv intern.

Penalty

P

Gol !

(5-4) Boboc il invinge pe Nita si Mioveni elimina Steaua din Cupa Romaniei.

P

RATARE! De Amorim trimite peste poarta la fel ca Boldrin mai devreme.

P

Gol !

(4-4) Gugu transforma si loteria loviturilori de departajare continua.

P

Gol !

(4-3) Moke inscrie cu latul. Fara reactie Popescu.

P

Gol !

(3-3) Gol cu emotii marcat de Nila. Nita a atins mingea.

P

Gol !

(3-2) Ovidiu Popescu marcheaza cu un sut plasat la inaltime.

P

Gol !

(2-2) Stoica il invinge si el pe Nita cu un sut pe centrul portii.

P

Gol !

(2-1) Pintilii trage pe jos in plasa laterala. Portarul ghicise coltul.

P

Gol !

(1-1) Ayza inscrie cu un sut pe centrul portii.

P

Gol !

(1-0) Achim inscrie primul gol si Steaua trece in avantaj.

P

Nastasie rateaza si el. Un sut pe centrul portii din partea lui Nastasie. O executie bizara!

P

Boldrin fata in fata cu Popescu la prima lovitura de departajare. Sut peste poarta!

Pauza 4
22:59

Istvan Kovacs pune capat meciului. Echipa calificata se va decide la loviturile de departajare.

Prelungiri 2

119'

Corner

Tomozei respinge in afara terenului mingea trimisa spre poarta de Jakolis.

118'

Fanii din Mioveni scandeaza "hotii, hotii" dupa cele doua faze discutabile de mai devreme.

115'

Cartonas rosu Galan!

Gazdele raman in inferioritate numerica. A fost o intrare din spate a lui Galan asupra lui Achim direct pe glezna.

114'

Gol Achim!

Steaua egaleaza prin Achim cu un sut din fata portii. Gazdele il acuza pe centralul Kovacs pentru neacordarea unui fault la o faza intre Popescu si Galan.

111'

Corner

Minge in careu pentru Momcilovic si acesta obtine lovitura de la colt.

107'

Lovitura libera obtinuta de Boldrin din marginea careului advers. O faza periculoasa pentru poarta celor de la Mioveni.

107'

Ultima schimbare la Steaua. Jakolis intra in locul lui Enache.

106'

Start in a doua repriza de prelungiri. Ultimele 15 minute de joc in aceasta confruntare.

Pauza 3
22:42

Se termina prima repriza a prelungirilor. Reghecampf este stana de piatra pe margine.

Prelungiri 1
105'

Inca o interventie a lui Popescu, de aceasta data la sutul lui De Amorim.

104'

Interventie uriasa a portarului gazdelor Popescu la sutul lui Momcilovic. O faza unu contra unu.

101'

Corner

Radescu intervine decisiv in fata lui Momcilovic si respinge in afara terenului. Enache reia apoi cu capul in bratele lui Popescu.

96'

Gol Nila!

Tosca il scapa din marcaj pe Nila si acesta inscrie dintr-o pozitie singur cu Nita.

91'

Se reia jocul cu prima repriza de prelungiri. Frigul devine tot mai taios la Mioveni. Sunt undeva la -5 grade la aceasta ora.

Pauza 2
22:22

Se termina cele 90 de minute, meciul insa continua cu doua reprize de prelungiri a cate 15 minute fiecare.

90'

Popescu iese providential si-l blocheaza pe Achim. Incercari disperate ale stelistilor de a evita prelungirile.

88'

Sut incercat de Tosca. Mingea se duce peste poarta.

86'

Mingea sutata de Boldrin musca din transversala si iese in afara terenului.

85'

Boldrin obtine lovitura libera la marginea careului advers. Este o sansa buna pentru Steaua.

83'

Reghecampf, imaginea resemnarii pe banca Stelei. Echipa sa nu joaca in continuare nimic si se zbate in gol.

77'

Centrare a lui Momcilovic in fata portii, insa Enache faulteaza in atac.

76'

Corner

Popescu obtine lovitura de la colt. Gazdele se apara cu intreg efectivul.

72'

Pintilii reia spectaculos din voleu si-l obliga pe portarul Popescu la un plonjon. A fost o faza bine lucrata de Steaua cu mai multe pase din prima atingere.

65'

Ratare a lui Momcilovic din pasa lui Bourceanu. Fundasul stanga stelist suteaza pe langa poarta. Un sut pana la urma de aparator.

62'

Bourceanu intra in locul lui Tudorie si, cel mai probabil, De Amorim va prelua sarcinile de atacant.

61'

Ayza se retrage in aparare si ii fura mingea lui Enache chiar cand acesta se pregatea sa suteze spre poarta.

58'

Cartonas galben Pintilii!

Pentru un fault la centrul terenului.

55'

Radescu il intinde pe Nita cu un sut de la distanta.

55'

Sansa uriasa de gol ratata de Staicu. Portarul stelist Nita respinge cu piciorul si apoi este blocat de Moke.

53'

Galben pentru Moke si Staicu. Cei doi au avut doua ciocniri dure pentru balon in doua faze diferite.

49'

Centrarea lui Ovidiu Popescu ajunge in bratele unui alt Popescu, portarul Mioveniului Octavian Popescu.

47'

Momcilovic pierde un balon, dar tot el revine si respinge in afara terenului.

46'

Semnalizare afara din joc la Staicu.

46'

Istvan Kovacs din Carei fluiera startul partii secunde.

21:31

Boldrin va intra in locul lui Popa in debutul partii secunde.

21:17

Pauza la Mioveni dupa o prima repriza fara prea multe actiuni de poarta. Cele doua echipe sunt datoare pentru urmatorele 45 de minute.

37'

Interventie decisiva a lui Nita de la coltul scurt mingea sutata de Nastasie. Acesta l-a scos din joc foarte usor pe Moke. Se inmultesc actiunile ofensive ale gazdelor.

35'

Pintilii suteaza pe langa poarta, in timp ce Reghecampf raspunde unor spectatori aflati deasupra bancii steliste.

31'

Staicu rateaza cea mai mare sansa a gazdelor cu un sut din interiorul careului dupa o centrare din lovitura libera. A fost insa un offside semnalizat de la margine.

29'

Centrare pe prima bara si Achim reia spre poarta. Este cea mai periculoasa ocazie a meciului.

29'

Corner

Enache pentru Tudorie in careu. Acesta obtine lovitura de la colt.

17'

Corner

Ionut Stoica apare providential in fata lui Achim si blocheaza sutul acestuia.

8'

O decizie eronata in defavoarea Stelei. S-a dictat out de poarta la o minge ataca de Tudorie, dar a fost un corner vazut din avion.

1'

A inceput meciul de la Mioveni. Tribune arhipline si un grup important de fani stelisti la tribuna a doua.