1
Dinamo
Nemec 85'

Asa am trait Cupa Romaniei: Aerostar Bacau - Dinamo 0-1. Gol in minutul 85

Aerostar Bacau, echipa de Liga a 3-a, a primita vizita lui Dinamo in ultimul meci din saisprezecimile Cupei Romaniei. Meciul s-a disputat la Piatra Neamt.

22:53

Final de meci. Dinamo se califica cu emotii in optmile Cupei Romaniei.

85'

Gol Nemec!

Nemec deschide scorul din centrarea lui Corbu. Pe margine Miriuta rasufla usurat.

83'

Salomao suteaza pe langa poarta, dupa ce Costache nimerise bara portii cu un sut spre coltul lung.

79'

Dinamo replica taios prin Costache al carui sut pe jos este blocat de Haraguta.

78'

Eroare a lui Filip si Aerostar Bacau rateaza incredibil deschiderea scorului. Blocheaza in extremis portarul Branescu.

77'

Costache suteaza peste poarta din marginea careului. Dinamo cauta deschiderea scorului, dar timpul curge in defavoarea echipei din Liga 1.

64'

Nemec intra in locul lui Bokila. Acesta din urma este fluierat la scena deschisa pentru ratarile din timpul jocului.

60'

Haraguta respinge in corner sutul lui Dudea. O sansa buna de gol ratata de Dinamo.

46'

21:49

Pauza la Piatra Neamt.

37'

Sansa uriasa pe care Bokila o iroseste cu usurinta. Inca o data Oliva centreaza bine din flancul stang.

31'

Rivaldinho reia peste poarta din sase metri la centrarea lui Oliva din stanga.

27'

Prima interventie a lui Branescu in acest meci la un sut din lovitura libera de la peste 30 metri.

24'

Mahlangu il cauta pe Oliva cu o pasa in adancime. Trimite insa prea tare si mingea iese in afara terenului.

16'

Fault in atac fluierat la Bokila.

8'

Bokila rateaza deschiderea scorului cu o lovitura de cap. Respinge in corner portarul gazdelor Haraguta.