1
0
Dinamo

Asa am trait CSU Craiova - Dinamo 1-0

Am transmis live text in aceasta pagina marti de la ora 17:00 derby-ul sferturilor de finala in Cupa Romaniei, partida CSU Craiova - Dinamo. Pariază live pe meci.

18:56

Horatiu Fesnic pune capat meciului si Craiova se califica in semifinalele Cupei Romaniei.

90'

Meciul este prelungit cu trei minute. Dinamo ia cu asalt careul oltenilor.

86'

Olteanu ramane in pozitie de finalizare dupa un triunghi de pase si suteaza pe langa poarta.

84'

Se incing din nou spiritele pe teren si la marginea acestuia.

83'

Mateiu intervine la sacrificiu si respinge mingea trimisa de Torje. Sansa ratata de Dinamo.

78'

Popa intra in locul lui Pesic la Dinamo.

77'

May scoate in 7-8 metri pentru Pesic, iar acesta suteaza peste poarta din unghi.

74'

Centrare a lui Salomao in fata portii, Torje nu ajunge la minge. Dinamo tot mai periculoasa.

71'

Dinamo controleaza meciul in aceasta perioada pe fondul retragerii oltenilor.

70'

Torje suteaza in zidul craiovean din lovitura libera. O faza promitatoare irosita de Dinamo.

63'

Romera intra in locul lui Hanca, accidentat. Acesta este dus pe brate la vestiare.

57'

Dinamo replica prin Monroy al carui sut din marginea careului se duce peste poarta.

55'

Gol Bancu!

Bancu il depaseste pe portarul Penedo si trimite in poarta goala.

54'

Mitrita nu mai poate continua si este inlocuit cu Burlacu.

49'

Corner pentru Dinamo dupa cel mai bun atac din acest meci. Torje suteaza din afara careului, respinge Mitrovic.

46'

17:52

Pauza la Craiova.

45'

O noua parada senzationala din partea lui Penedo la cursa si sutul pe jos al lui Mitrita. Mingea respinsa cu o mana sterge bara. Cornerul ramane fara rezultat.

39'

Cea mai mare ocazie de pana acum. Penedo respinge in transversala sutul lui Mitrita dintr-o lovitura libera.

39'

Mitrita trimite putin pe langa poarta dintr-o lovitura libera.

30'

Fesnic risca sa piarda meciul din mana. Mateiu ii baga o talpa lui Monroy pentru care vede galbenul. Meciul devine unul fragmentat.

29'

Torje si Zlatinsky sunt de asemenea avertizati. Bulgarul Craiovei face semne amenintatoare spre tribuna.

28'

Tensiune pe teren dupa un sut al lui Bancu in mana lui Monroy. Arbitrul Fesnic nu vede si ii acorda galben lui Bancu pentru proteste. Zlatinsky si Torje se iau de piept, apare Hanca sa calmeze spiritele fara succes. In cele din urma spiritele se calmeaza, dar meciul ramane unul tensionat.

22'

Torje executa inselator pe jos. Prinde Mitrovic.

21'

Gustavo este avertizat pentru ca nu a respectat distanta la o lovitura libera a lui Dinamo.

21'

Contraatac al Craiovei trei contra doi. Baluta are doi oameni in stanga, dar nu mai are forta si centrarea din alergare este blocata.

17'

O noua lovitura libera pentru Craiova. Un fel de corner mai scurt. Executa Mitrita pe poarta, respinge Penedo. Craiova recupereaza rapid si ramane in presiune.

15'

Lovitura libera a oltenilor ramasa fara rezultat.

12'

Sut de la distanta trimis de Mitrita si pe care Penedo il respinge cu dificultate intr-un corner ramas fara rezultat.

11'

Sunt probleme in sectorul galeriei dinamoviste. Fanii echipei oaspete ii provoaca pe cei de la Craiova cu petarde aruncate in directia peluzei. Jandarmii sunt depasiti numeric in prima faza, apoi revin si restabilesc ordinea inainte ca spiritele sa degenereze dincolo de amenintari de la distanta.

8'

Mitrovic retine sutul slab trimis de Salomao dupa o faza pornita de la patrunderea lui Nistor pe zona centrala.

8'

Corner pentru Craiova ramas fara rezultat dupa o actiune energica a lui Baluta in partea stanga.

3'

Jocul a fost reluat cu o centrare a lui Bancu in fata portii. Prinde cu emotii Penedo. Atmosfera este una incendiara, asa cum era de asteptat.

1'

Ambulanta intervine pe gazon dupa un contact intre Salomao si Martic. Meciul e oprit.