1
Universitatea Craiova
Nitu 30'

Asa am trait CSM Resita - Universitatea Craiova

De la ora 18:45 am transmis miercuri meciul CSM Resita - Universitatea Craiova din faza saisprezecimilor Cupei Romaniei. Partida s-a disputat pe arena ”Ion Oblemenco” din Banie cu formatia resiteana in postura de gazda.

20:37

84'

Cicaldau rateaza si el din pasa lui Mihaila. Ratare dupa ratare in dreptul oltenilor.

83'

Koljic rateaza singur cu portarul din pasa excelenta oferita de Ionita.

78'

Zimmerman respinge peste bara sutul lui Mihaila dintr-o lovitura libera.

70'

Terenul prost de la Craiova mai face o victima. Noua achizitie Cosic paraseste terenul pe brate si Mateiu intra in locul sau.

66'

Intrat in locul lui Bairam de putine momente, Mihaila rateaza pe contraatac sansa golului care ar fi adus linistea in tabara Craiovei.

62'

Uriasa ratare a lui Cicaldau. Tot mai multe spatii in jumatatea resiteana.

47'

Dubla ocazie ratata de Craiova prin Koljic si Nitu la aceeasi faza.

46'

19:32

Pauza la Craiova.

42'

Penalty cat se poate de clar refuzat celor de la CSM Resita de centralul Catalin Busi.

41'

Senzationala parada a lui Popescu la sutul lui Danci. Cea mai mare ocazie pentru CSM Resita.

38'

Matel patrunde in viteza pe dreapta si intoarce ideal pentru Bairam. Acesta reia din cadere peste poarta.

36'

Bairam (16 ani) suteaza peste poarta Resitei.

30'

Gol Nitu!

Craiova deschide scorul prin Nitu dupa o faza de la coltul terenului. Danci a ratat respingerea si Nitu a primit mingea cadou in 2-3 metri.

29'

Sansa de gol pentru CSM Resita la sutul lui Saulescu din interiorul careului dupa o centrare din lovitura libera.

14'

Sut incercat de Cicaldau de la distanta. O executie modesta in nota Craiovei in aceste minute scurse de la inceputul meciului.

1'

Daca marti seara au fost 8000 de spectatori la meciul Craiovei din Liga 3 cu U Cluj, acum pe ”Ion Oblemenco” sunt prezenti undeva la 2000 de spectatori.

1'

Start de partida. Se joaca la Craiova cu CSM Resita in postura de echipa gazda. O bizarerie dictata de politica televiziunilor care transmit meciul.

18:24

CSM Resita: Zimmerman - Acka, Vasiu, Vădrariu, Banac - Săulescu, Danci, Cristea, Dat - Ehmann, Ene.

Universitatea Craiova: Popescu - Matel, Ferreira, Acka, Briceag - Bancu, Cosic, Cicaldau - Nitu, Koljic, Bairam.