1
Universitatea Craiova
Campanu 26'

Asa am trait Chindia Targoviste - Universitatea Craiova

Faza sferturilor de finala in Cupa Romaniei a debutat, marti seara, cu meciul Chindia Targoviste - Universitatea Craiova, partida care se disputa la Buzau.

22:22

Final de partida. Craiova se califica in semifinalele Cupei Romaniei dupa un meci in care n-a avut prea multa opozitie din partea adversarului intalnit.

90'

Negut, primul avertisment al meciului.

87'

Tudorie aproape de un gol spectaculos. Sut din afara careului in bara!

85'

Celea respinge in corner din fata lui Camara. Al treilea corner pentru Craiova in acest meci. Chindia n-are nici macar o lovitura de la colt!

84'

Vladoiu si Tudorie intra la Craiova. Au iesit Campanu si Ivan.

80'

Campanu scapa singur cu portarul Moldovan si rateaza incredibil. Goalkeeper-ul Chindiei a blocat cu piciorul!

73'

Ultima schimbare la Chindia. Mitrea intra in locul lui Dumitrascu.

72'

Schimba si oaspetii cu spaniolul Camara in locul lui Bairam.

70'

Negut patrunde in careul oltenilor si n-a lispit mult sa trimita periculos pentru Costea.

67'

Mihai Costea in locul lui Diaz la Chindia. Nu stie ce se mai faca Sandoi pentru a reusi egalarea.

47'

Ocazie de 2-0 ratata de Andrei Ivan. Patrundere in careu si sut spre coltul scurt. Mingea iese putin in afara terenului.

46'

S-a reluat meciul. Neicutescu trimis in teren de Sandoi. A treia schimbare la Chindia.

21:18

Final de prima repriza.

35'

Negut si Dulca trimisi in teren de Emil Sandoi. Doua mutari de urgenta.

34'

Celea il calca pe Ivan chiar in fata arbitrului Horia Mladenovic. Nu se acorda nici macar galben.

26'

Gol Campanu!

Craiova deschide scorul prin George Campanu. Jucatorul gazdelor Dumitrascu a pierdut mingea in propriul careu si Campanu a inscris cu un sut la coltul scurt.