3
Astra Giurgiu
Butean 51' Begue 35' Gheorghe 4'

Asa am trait CFR Cluj - Astra Giurgiu 1-3 in semifinalele Cupei Romaniei

Semifinalele Cupei Romaniei au debutat miercuri seara, cu partida dintre CFR Cluj si Astra Giurgiu. Meciul a inceput la 20:00 si a fost live text in aceasta pagina.

21:54

83'

Ultima schimbare si la Astra: Rosu in locul lui Gheorghe, autorul primului gol.

79'

Paun intra in locul lui Moutinho, ultima schimbare la gazde.

71'

Moutinho reia in bara! Cea mai mare ocazie a gazdelor in aceasta repriza.

69'

Deac de la gazde si Mrzljak de la oaspeti sunt avertizati.

65'

Sansa de gol ratata de gazde prin Bud si Moutinho.

60'

Balaure in locul lui Begue la Astra.

60'

Deac si Omrani sunt trimisi in teren de Dan Petrescu.
Costache si Males jucatorii sacrificati.

56'

Llullaku intra in locul lui Zoua la oaspeti.

52'

Galben incasat de Mate Males.

51'

Gol Butean!

Astra isi majoreaza avantajul prin Butean. Acesta a reluat in poarta o minge pe care Alibec o trimisese in bara dintr-o lovitura libera.

46'

Chivulete fluiera startul reprizei secunde.

20:50

Pauza in Gruia.

39'

O lovitura libera pentru gazde ramasa fara rezultat.

35'

Gol Begue!

Astra revine la conducere prin Begue, jucator excelent servit in fata portii de Radunovic.

27'

Cestor se opune decisiv la sutul lui Bud. O noua sansa de gol pentru gazde.

23'

Moutinho rateazea incredibil din 16 metri cu poarta goala in fata. Minge care trece alaturi.

18'

De aceasta data portarul Astrei retine cu siguranta sutul lui Mate Males usor deviat.

15'

Gol Bud!

CFR Cluj egaleaza prin Bud. Lovitura de cap din sase metri. Un gol care i se poate imputa portarului Astrei.

10'

Zoua executa in zidul celor de la CFR Cluj. O executie modesta.

9'

Lovitura libera pentru Astra din marginea careului advers. O faza la limita penalty-ului.

4'

Gol Gheorghe!

Astra deschide scorul prin Valentin Gheorghe cu un sut din interiorul careului.

1'

Start de partida in Gruia.

0'

CFR Cluj: Jesus Hernandez- Peteleu, Lang, Muresan, Camora - Hoban, Mate Males - Ionita, Moutinho, Costache - Bud.

Astra Giurgiu: Miguel Santos - Butean, Cestor, Crisan, Radunovic - Begue, Mrzljak, Pires, Gheorghe - Alibec, Zoua.

18:00

La jocurile disputate în manşă dublă, dacă după disputarea celor două jocuri egalitatea se menţine (la puncte şi golaveraj), golurile marcate în deplasare contează dublu, fiind declarată câştigătoare echipa cu cel mai bun golaveraj.

Dacă şi în aceste condiţii egalitatea persistă, se vor aplica prevederile art.30.9 din ROAF.

Conform articolului 54, punctul 2 din ROAF, jocurile din Liga I, Liga 2 și Liga 3, campionatul de fotbal feminin, precum și cele din Cupa României (faza națională) pot începe numai dacă la teren sunt prezenți medicul delegat și medicul echipei gazdă.