2
CFR Cluj
Burca 60' Golofca 55'

Asa am trait Botosani - CFR Cluj. Lovituri de departajare!

Cel mai tare duel din faza saisprezecimilor Cupei Romaniei le-a adus fata in fata pe FC Botosani si CFR Cluj, doua echipe de Liga 1 cu pretentii la pozitiile superioare in ierarhiei. Meciul a fost live text in aceasta pagina de la ora 21:30.

00:12

Penalty
P

Botosani - CFR Cluj 4-2
Gol Pierce si Botosani se califica in optimile de finala in Cupa Romaniei.

Prelungiri 2
106'

Incepe si a doua repriza de prelungiri. Ultimele 15 minute efective de joc.

Prelungiri 1
91'

A inceput prima repriza de prelungiri.

Pauza 2
23:21

Cele 90 de minute se incheie aici. Urmeaza prelungiri.

81'

Botosaniul restabileste egalitate prin Jonathan Rodriguez de la punctul cu var.

80'

Lovitura de la 11 metri pentru Botosani obtinuta de Campanu, jucator intrat de putin timp in teren.

60'

Gol Burca!

CFR Cluj preia conducerea prin golul lui Burca, si el un fost jucator al Botosaniului. Centrare din corner si reluare cu capul din sase metri.

55'

Gol Golofca!

CFR Cluj revine in meci si egaleaza prin Golofca, jucatorul adus in urma cu doar cateva saptamani de la Botosani.

53'

Sut trimis de Mailat din afara careului si Hankic respinge peste poarta. Cea mai mare ocazie pentru CFR.

48'

Ofosu il depaseste in viteza pe Susic si mingea ajunge pe sut pentru Ebenhofer. Mingea se duce peste poarta.

46'

Start de repriza secunda.

22:17

Pauza la Botosani.

43'

Eroare a lui Pascanu si Botosaniul e aproape de 2-0.

37'

Gol Askovski!

Botosani deschide scorul prin Askovski, reluare din cativa metri sub bara.

32'

Cartonas rosu !

Bordeianu (CFR Cluj) este eliminat dupa ce a incasat al doilea galben.

7'

Replica cei de la CFR Cluj prin sutul lui Alberto peste poarta. Totul a pornit de la o patrundere a lui Golofca, fostul echipier al Botosaniului.

6'

Prima ocazie a meciului apartine gazdelor si portarul Jesus Fernandez are o prima interventie decisiva.