1
ACS Poli Timisoara
Popovici 9'

Asa am trait Astra Giurgiu - ACS Poli Timisoara 4-1

Cupa Romaniei a programat marti seara de la 20:00 prima mansa a semifinalei in care s-au intalnit Astra Giurgiu si ACS Poli Timisoara. Meciul a fost live text in aceasta pagina.

21:53

Astra castiga detasat aceasta prima mansa a semifinalelor Cupei Romaniei.

90'

Florea trimite un lob pentru Dandea si acesta suteaza din prima mult peste poarta. O noua sansa irosita de Astra in prelungiri.

90'

Bocsan intervine decisiv si ii sufla mingea lui Florea. Acesta ar fi indeplinit o simpla formalitate cu toata poarta goala in fata.

89'

Curileac retine fara emotii sutul lui Dandea din afara careului.

84'

Actiune personala a lui Pedro Henrique pornita din propria jumatate de teren. O actiune finalizata cu sut peste poarta.

80'

Draghici scapa spre poarta Astrei, intra intr-un usor unghi si trage slab spre coltul lung. Minge blocata de Iliev.

80'

Morais il testeaza pe Curileac cu un sut din marginea terenului. Retine fara nicio emotie portarul oaspetilor.

78'

Croitoru paraseste terenul si in locul lui intra Barnoi. Veteranul banatenilor primeste aplauze chiar si de la putinii fani ai Astrei.

76'

Gol Ionita!

Astra isi majoreaza avantajul prin Ionita cu o scarita spectaculoasa peste Curileac.

51'

Gol Budescu!

Budescu readuce Astra in avantaj dintr-un penalty pe care tot el l-a obtinut la un duel cu Bocsan.

46'

20:48

Pauza la Giurgiu in prima semifinala a Cupei Romaniei.

35'

Gol Sapunaru!

Sapunaru marcheaza cu o lovitura de cap dupa o centrare din lovitura libera.

18'

Niculae trimite in poarta si golul gazdelor este anulat pe motiv de offside.

15'

Ocazie mare de gol ratata de Teixeira. Un sut sanatos la incheietura barelor.

9'

Gol Popovici!

Popovici aduce egalarea la capatul unui contraatac devastator al oaspetilor cu Mailat in prim plan.

4'

Budescu deschide scorul din lovitura de la 11 metri. Continua protestele jucatorilor timisoreni la adresa arbitrului.

3'

PENALTY pentru Astra Giurgiu obtinut de Budescu la un duel cu Soljic.

1'

Prima ocazie de gol in secunda 49. Morais scoate in centrul careului pentru sutul lui Ionita, blocat de Bocsan.