0
3
Astra Giurgiu

Astra Giurgiu, calificare in finala Cupei Romaniei

Astra Giurgiu este prima finalista din Cupa Romaniei dupa 3-0 in deplasare cu ACS Poli Timisoara in returul semifinalelor. Fosta campioana castigase in tur cu 4-1.

Budescu a deschis scorul in prima repriza cu un lob senzational peste portarul Curileac ramas spectator.

La patru minute dupa pauza Bus a majorat avantajul Astrei revansandu-se pentru o ratare uriasa in prima repriza.

Intrat in locul lui Teixeira, Nicoara a stabilit scorul final cu sapte minute inaintea finalului.

Astra Giurgiu va disputa finala cu invingatoarea dublei dintre FC Voluntari si CS Universitatea Craiova (1-0 in tur).

83'

Nicoara inchide tabela cu un lob superb si Astra obtine calificarea in finala Cupei Romaniei.

79'

Seto reia cu capul in transversala dintr-o centrare a lui Budescu din corner.

49'

Bus majoreaza avantajul Astrei cu un sut la coltul lung.

40'

Budescu deschide scorul cu un lob senzational.

22'

Prima ocazie a meciului este ratata de Astra prin Bus. Acesta rateaza din pozitie ideala dupa o pasa a lui Ionita.