0
Dinamo
Sorescu 84'

Asa am trait Academica Clinceni - Dinamo

Sferturile Cupei Romaniei au debutat, marti seara, in Stefan cel Mare cu duelul dintre Academica Clinceni si Dinamo.

Ilfovenii vor avea statut de gazda chiar daca evolueaza pe terenul lui Dinamo.

Cele doua echipe s-au intalnit recent pe acelasi stadion in prima etapa din playout.

A castigat Academica Clinceni, cu 1-0.

Dinamo isi propune castigarea Cupei Romaniei.

21:53

Final de partida. Dinamo se califica in semifinalele Cupei Romaniei.

90'

Popa aproape de 2-0. Rateaza din interiorul careului.

85'

Straton blocheaza sutul lui Achim din marginea careului.

84'

Gol Sorescu!

Dinamo deschide scorul prin Deian Sorescu dupa o centrare din corner. Reluare decisiva din sase metri.

84'

Incursiune a lui Fabbrini. Acesta obtine doar lovitura de la colt.

81'

Rauta intra in locul lui Mrzljak la Dinamo.

68'

Straton blocheaza in extremis sutul lui Patriche cu stangul din interiorul careului.

67'

Patrundere a lui Buziuc in careul lui Dinamo. Corner pentru Academica Clinceni.

56'

Offside la Perovic. Sarbul sutase oricum peste poarta.

54'

Inca o tentativa de sut din partea lui Fabbrini. Prinde Valceanu fara emotii.

50'

Fabbrini suteaza din afara careului. Mingea e deviata in corner.

46'

20:50

Pauza in Stefan cel Mare.

43'

Buziuc il pune la grea incercare pe Straton. Acesta respinge in fata, apoi se activeaza o pozitie de offside la Ion.

41'

Robert Ion intra in locul lui NDongala, accidentat.

38'

Albu (Clinceni) vede cartonasul galben.

31'

O noua sansa de gol ratata de Ricardo Grigore. Reluare cu capul dupa un corner. Mingea e respinsa de pe linia portii.

23'

Sorescu se demarca in stanga si centreaza in fata portii pentru Perovic. Sarbul era prea departe pentru a receptiona.

21'

Dinamo continua sa domine meciul din punctul de vedere al posesiei.

6'

Ricardo Grigore trimite in bara din centrul careului. Prima ocazie a meciului pentru Dinamo.

1'

A inceput meciul din Stefan cel Mare, primul sfert de finala in Cupa Romaniei.

0'

Echipele de start:

Academica Clinceni: Vâlceanu - Matei, Patriche, Albu, Dobrescu - Ventura, Şut, Achim - Buziuc, Ndongala, Markovic Antrenor: Ilie Poenaru.

Dinamo: Straton - Kostrna, Puljic, Grigore, Puljic, Sin - Filip, Mrzljak, Mihaiu - Fabbrini, Sorescu, Perovic Antrenor: Duşan Uhrin.