Cupa Romaniei

Hermannstadt, calificare cu emotii in grupele Cupei Romaniei Betano

Formatia sibiana a trecut de FC Brasov (Liga 2) la loviturile de departajare in meciul disputat, joi dupa-amiaza, pe arena Tineretului de sub Tampa.

La finalul celor 90 de minute scorul a fost egal, 1-1, apoi rezultatul s-a mentinut si pe parcursul celor doua reprize de prelungiri.

FC Brasov a deschis scorul prin Milcho Angelov in minutul 42.

Trei minute mai tarziu brasovenii au ramas in inferioritate numerica, Siam fiind eliminat cu rosu direct dupa o lovitura cu piciorul in gura asupra lui Issah. Acesta a avut nevoie de ingrijiri medicale.

Hermannstadt, singura echipa neinvinsa din prima liga, a egalat dupa pauza prin Petrescu, in minutul 58.

Acesta a transformat o lovitura de la 11 metri obtinuta de Buhacianu in duel cu Jovanovic.

La loteria loviturilor de departajare singurul penaltu a fost ratata de “brasoveanul” Diogo Izata, un jucator intrat pe teren in minutul 46.