0
Gaz Metan Medias
Romeo 12'

Gaz Metan Medias ajunge in sferturile Cupei Romaniei

Echipa Gaz Metan Medias s-a calificat, miercuri, in sferturile de finala ale Cupei Romaniei dupa 1-0 pe terenul divizionarei secunde CS Mioveni.

Unicul gol al meciului a fost marcat de Romeo in minutul 12 cu un sut din interiorul careului dupa o faza creata de Bic la marginea suprafetei de pedeapsa.

Cea mai mare ocazie de gol a gazdelor a venit pe finalul meciului la un sut din careu pe coltul scurt. Portarul Plesca a respins in extremis in corner.

Mediesenii au evoluat cu un jucator mai putin din minutul 62, dupa ce De Vriese a primit al doilea cartonas galben si a fost eliminat.

19:28

70'

Ocazie pentru Mioveni la sutul lui Burnea. Respinge Plesca in corner.

62'

Cartonas rosu !

De Vriese primeste al doilea galben pentru un fault asupra lui Pirtea si este eliminat din joc.

48'

Tircoveanu suteaza peste poarta de la 30-35 de metri.

46'

18:17

Pauza la Mioveni. Golul lui Romeo faca pana acum diferenta in favoarea Gazului.

42'

Galben incasat de De Vriese.

39'

Acelasi Trascu mai incearca o data sutul de la distanta. Sarghi respinge in corner.

24'

Trascu incearca sutul de la distanta, dar mingea se duce pe langa poarta Gazului.

15'

Gazdele aproape de egalare la devierea lui Nastasie. Portarul Plesca respinge peste bara.

12'

Gol Romeo!

Italianul Romeo deschide scorul cu un sut din interiorul careului la coltul lung. Un gol venit contrar cursului jocului.