Cupa Romaniei

FC Voluntari, prima echipa calificata in optimile Cupei Romaniei. Minaur Baia Mare produce surpriza!

Echipa din Liga 1 a castigat la scor pe terenul celor de la Somuz Falticeni, formatie din al treilea esalon.

FC Voluntari a transat disputa, cu 4-1, dupa ce gazdele au deschis scorul prin Sahru, in minutul 38.

Ilfovenii au egalat scorul dupa numai patru minute prin Ilie.

In partea secunda cei de la Voluntari s-au desprins in castigatori, dupa reusitele lui Veiga (65), Paraschiv (77) si Briceag (89).

Intr-o alta partida disputata, marti dupa-amiaza, Minaur Baia Mare a trecut pe teren propriu de Poli Iasi, cu 3-1 (1-1).

Pentru formatia din al treilea esalon au marcat Vasalie dubla si Donca.

Golul de onoare al echipei din Copou a fost reusit de Zaharia in finalul primei reprize.