Cupa Romaniei

FC Botosani - FCSB (joi, 20:00). Calcule complicate pentru calificarea in sferturilie Cupei Romaniei Betano

Derby-ul Grupei B din Cupa Romaniei Betano se disputa, joi seara, de la 20:00, intre FC Botosani si FCSB.

Cotele BETANO: FC Botosani 1.80| Egal 3.75| FCSB 4.35

Doua echipe care s-au intalnit recent pe acelasi stadion intr-o restanta din etapa a 6-a, meci incheiat cu victoria bucurestenilor, scor 3-2.

Ambele echipe sunt intr-o situatie delicata in ceea ce priveste sansele de calificare, avand nevoie de victorie pentru a merge mai departe.

FC Botosani ocupa locul trei, cu trei puncte, in timp ce FCSB este pe patru, cu doar doua puncte.

O grupa in care se stie numele primei echipe calificate in sferturi, este vorba de CS Mioveni.

Doar Gloria Buzau nu are nicio sansa de calificare, fiind pe ultimul loc fara vreun punct acumulat.

UTA Arad se califica prin victorie la Mioveni. Poate face asta si prin remiza, dar e nevoie ca Botosani-FCSB sa se termine egal.

Daca FCSB invinge, e egalitate de puncte (5), meciul direct a fost (2-2), asa ca se trece la golaverajul general din grupa.

Daca UTA pierde iar Botosani-FCSB se termina X, am avea trei formatii cu cate 4 puncte pe locul 2! UTA, Botosani si Otelul!

FC Botosani se califica cel mai usor prin victorie si 1X la Mioveni-UTA. FCSB, doar prin victorie, si esec UTA la Mioveni sau remiza dar sa incheie cu golaveraj general mai bun decat UTA.

Echipele probabile la Botosani - FCSB

FC Botosani: Ureche - Patriche, Sadiku, Dican, Dragu - Ivanov, Mussis, Tircoveanu - Mateus, Roman, Pinson.

FCSB: Vlad - Cretu, Bouhenna, Harut, Boboc - Nikolov, Dulca, Radaslavescu - Miculescu, Rusu, Coman.