Cupa Romaniei

Farul provoaca Rapidului prima infrangere a sezonului in Giulesti. Hagi anunta obiectivul sezonului!

Echipa Farul Constanta a castigat duelul cu Rapid din Cupa Romaniei BETANO, scor 2-0, un meci din etapa secunda a competitiei.

Casap a deschis scorul dintr-un penalty in minutele aditionale din prima repriza.

In al saptelea minut de prelungire al meciului, Farul si-a dublat avantajul prin Mazilu, cu un sut plasat din interiorul careului.

Farul ajunge la patru puncte in Grupa C din Cupa Romaniei Betano, dupa ce in prima etapa remizase cu CSM Alexandria, scor 2-2.

Rapid ramane cu cele trei puncte din partida cu CSC Dumbravita.

“Cred ca am pregatit bine meciul, am fost inspirati. O victorie frumoasa care ne da incredere si ne mentine acolo in lupta pentru calificare.

“La campionat e clar ca ne gandim si ne dorim asta. Stim ca va fi foarte greu, dar ne gandim, de ce nu? La Cupa avem meci acasa cu CFR, dar si noi suntem puternici. Ne dorim sa castigam si sa mergem mai departe”, a declarat Gheorghe Hagi dupa 2-0 cu Rapid in Giulesti.