Cupa Romaniei

Dunarea Calarasi o elimina pe FCSB din Cupa Romaniei. Vlad a gafat din nou!

Sursă foto: facebook.com/fanclubdunarea

In ultimul meci din optimile Cupei Romaniei, Dunarea Calarasi a invins-o pe FCSB, cu 2-1, dupa doua goluri marcate din faze fixe.

Seroni a deschis scorul cu capul la trei minute dupa pauza dupa o centrare din corner, faza la care portarul stelist Vlad a iesit gresit pe centrare.

FCSB a trecut pe langa egalare in minutul 71 la reluarea lui Rusescu, aceasta fiind cea mai mare ocazie a ros-albastrilor.

Gazdele si-au dublat avantajul cu zece minute inaintea finalului de asemenea dupa o faza fixa de la coltul terenului. Dobrosavlevici a aparut in sase metri si a finalizat cu capul din cadere.

La un minut distanta FCSB a redus din diferenta prin tanarul Cristian Dumitru, insa era prea tarziu pentru a mai forta trimiterea meciului in prelungiri.