Cupa Romaniei

Dinamo, calificare cu emotii in optimile Cupei

Adam Nemec a calificat-o pe Dinamo in optimile Cupei Romaniei cu un gol marcat in minutul 85 impotriva celor de la Aerostar Bacau, o echipa de Liga a 3-a.

Intrat de pe banca in locul lui Jeremy Bokila, internationalul slovac a inscris cu un sut plasat la coltul lung.

Dinamo ratase la 0-0 mai multe ocazii printre care cea mai mare prin Costache in minutul 83. Sutul acestuia din actiune a intalnit bara, mingea i-a revenit lui Salomao care a trimis apoi in plasa laterala.

Minutul 78 putea aduce surpriza pe tabela la o gafa a lui Filip in interiorul propriului careu, insa portarul Branescu a blocat in extremis un sut din apropiere.

La cealalta poarta, Haraguta s-a achitat la randul sau bine de sarcini la sutul lui Dudea din minutul 60.

In prima repriza responsabilul cu ratarile a fost Bokila, jucator care nu l-a putut invinge pe Haraguta cu o lovitura de cap in minutul 8, pentru ca tot el sa trateze cu lejeritate o faza buna de gol cu opt minute inaintea pauzei.