Cupa Romaniei

Dinamo a completat tabloul echipelor calificate in faza playoff din Cupa Romaniei Betano

Echipa Dinamo Bucuresti s-a calificat in playoff dupa victoria obtinut la limita in deplasare cu Viitorul Pandurii Tg.Jiu, scor 1-0.

Unicul gol al meciului a fost marcat de Alexandru Pop, in minutul 34, cu un sut din interiorul careului.

Intr-o alta partida disputata, joi seara, Universitatea Cluj a castigat cu 2-0 pe terenul Concordiei Chiajna, echipa de liga secunda.

Thiam si Fulop au marcat golurile Sepcilor Rosii.

CSM Alexandria, echipa de Liga 3, a furnizat surpriza in ultima zi a playoff-ului, eliminand pe Csikszereda M.Ciuc, cu 4-2 la l oviturile de departajare.

Aceasta dupa ce harghitenii au deschis scorul in Teleorman. La finalul celor 90 si mai apoi 120 de minute tabela a aratat 1-1.