Cupa Romaniei

Cupa Romaniei Betano: Otelul Galati a intrat in grupe! La fel si o echipa din Liga 3

Faza playoff din Cupa Romaniei Betano a continuat, miercuri, cu alte meciuri intr-o singura mansa.

Intr-o partida decisa la loviturile de departajare, Otelul Galati a dispus in deplasare de Jiul Petrosani (L3). La finalul primelor 90 de minute scorul a fost 1-1, Otelul egaland in extremis prin ucrainenul Bokashvili, in minutul 90+1.

Acelasi jucator a adus in avantaj formatia din Liga 2 pregatita de Dorinel Munteanu in primul minut al prelungirilor.

Un avantaj anulat de “mineri” prin reusita lui Istrati, in minutul 100.

Otelul s-a impus la 11 metri, cu 3-0, prin golurile marcate de Markovic, Adascalitei si Berisha.

Pentru Jiul au ratat Aerts, Keszeg si Ferhaoui.

Tot la loviturile de departajare s-a decis si partida dintre Gloria 2018 Bistrita si Unirea Slobozia. Formatia ialomiteana s-a impus, cu 3-2, dupa ce la finalul celor 120 de minute tabela a aratat 0-0.

Ocna Mures, formatie de Liga 3, a obtinut calificarea in grupe dupa 3-0 pe teren propriu cu CSM Slatina, formatie din Liga 2.

UTA Arad s-a impus in deplasare contra celor de la Foresta Suceava (L3), cu 1-0, prin reusita lui Steau din minutul 10.

Intr-o alta partida disputata in Valea Domanului, CS Mioveni a trecut de echipa locala CSM Resita (L3), cu 4-0. Au marcat Cosereanu, Ene din penalty, Krasniqi si Burlacu.

Fostul atacant de la Universitatea Craiova si FCSB reuseste astfel primul lui gol in tricoul Mioveniului la al doilea meci pentru argeseni.

Miercuri s-au mai disputat CSC Selimbar – Petrolul Ploiesti 0-4 si CS Afumati – Rapid 0-3.

Joi sunt programate ultimele meciuri din faza playoff.