Cupa Romaniei

CSM Poli Iasi, prima echipa calificata in optimile Cupei Romaniei

Victorie cu 2-1 si calificare in optimile de finala ale Cupei Romaniei pentru CSM Poli Iasi, echipa care a fost condusa de FC Arges in Trivale.

Vremea ostila cu ploaie torentiala si terenul dificil nu au impiedicat cele doua formatii sa ofere un fotbal de o calitate mai mult de acceptabila.

Pitestenii au deschis scorul dupa pauza prin Nastasie, jucator care a transformat cu sansa o lovitura de la 11 metri obtinuta de atacantul Nila la un duel cu portarul oaspetilor, Koselev.

Spataru a adus egalarea pentru ieseni in minutul 71 cu un sut din interiorul careului, iar Salim Cisse a punctat cu capul din sase metri cand mai erau cinci minute din timpul celor 90 de minute regulamentare.

FC Arges a incheiat meciul in inferioritate numerica dupa ce experimentatul Raul Costin a vazut rosu direct pentru o intrare dura asupra lui Cristea.