2
Otelul
Rusevic 58' Rusevic 26'

Așa am trăit Corvinul Hunedoara - Oțelul Galați în finala Cupei României Betano

Cupa României Betano a propus anul acesta o finală între Corvinul Hunedoara, echipă de Liga 2, și Oțelul Galați, echipă care a jucat în playout-ul de Liga 1. Meciul s-a disputat la Sibiu, cu începere de la ora 20:30, și a fost live text în această pagină.

Corvinul și Oțelul se înfruntă la Sibiu cu trofeul pe masă în Cupa României Betano

Penalty
P

Hergheligiu marchează și Corvinul Hunedoara câștigă în premieră Cupa României Betano!!!

P

Silva aduce egalitatea pe tabelă (2-2). A revenit Dorinel Munteanu pe banca Oțelului.

P

Pap blochează șutul lui Pârvulescu (Corvinul). Suspansul continuă!

P

Ghiocel (Oțelul) trimite peste poartă!!!

P

Bradu marchează și Corvinul trece în față (2-1).

P

A doua ratare pentru Oțelul. Lameira a fost apărat de Lefter. Dorinel Munteanu a plecat la vestiare deja!

P

Manolache execută în plasa laterală și Corvinul egalează (1-1).

P

Lefter (Corvinul) blochează șutul lui Gaitan.

P

Pap apără șutul lui Coman. Ratare pentru Corvinul!

P

Cisotti marchează pentru Oțelul (1-0).

P

Începe seria loviturilor de la 11 metri. Primii bat cei de la Oțelul.

Pauza 4
23:12

Egalitate după 120 de minute. Câștigătoarea Cupei României Betano 2024 se va decide la loviturile de departajare.

Prelungiri 2
106'

Start în a doua repriză de prelungiri. Cele două echipe au schimbat rapid terenurile.

Prelungiri 1
103'

Chindriș trimite peste poartă dupao fază prelungită de atac a Corvinului.

91'

S-a reluat meciul cu prima repriză de prelungiri.

Pauza 2
22:31

Marcel Bârsan fluieră finalul celor 90 de minute. Finala intră în prelungiri.

90'

Bradu trage peste poartă.

90'

Lică iese accidentat. Chindriș in locul acestuia.

90'

Nouă minute suplimentare la cele 90 regulamentare.

75'

Gol Manolache!

Corvinul egalează prin Antoniu Manolache. Șut cu stângul din afara careului la colțul scurt.

68'

Tănasă ratează din interiorul careului. Șut în plasa laterală.

58'

Gol Rusevic !

Oțelul revine la conducere. Rusevic marchează cu șansă din lovitură de la 11 metri.

55'

Penalty pentru Oțelul.

53'

Paradă a portarului Lefter la șutul lui Cisotti din interiorul careului.

48'

Ocazie pentru Oțelul. Bodișteanu reia cu capul pe lângă poartă.

46'

Start de repriză secundă.

21:20

1-1 la pauză în finala Cupei României Betano.

39'

Gol Coman!

Corvinul egalează prin Coman cu un șut din interiorul careului.

34'

Neacșa (Corvinul) vede și el cartonașul galben.

26'

Gol Rusevic!

Oțelul deschide scorul prin Rusevic din lovitură liberă. Execuție impecabilă aproape de vinclu.