Cupa Romaniei

Chindia elimina CSA Steaua din Cupa Romaniei Betano la debutul lui Anton Petrea pe banca tehnica

Ultima clasata din Liga 1 a revenit de la 0-1 in meciul disputat “in deplasare” cu CSA Steaua Bucuresti, la Mioveni, in faza playoff din Cupa Romaniei Betano.

Chindia s-a impus in final, cu 2-1, si a obtinut calificarea in grupele Cupei Romaniei.

CSA Steaua a deschis scorul prin Adi Popa, in minutul 25, cu un sut din interiorul careului. O faza plecata dupa o recuperare la centrul terenului.

Replica targovistenilor nu s-a lasat prea mult asteptata si Popadiuc l-a fortat pe Iancu la o respingere in transversala.

Chindia a egalat imediat dupa pauza prin Popa, acesta ratand apoi o mare ocazie.

Cherchez avea sa marcheze golul victoriei si calificarii pentru Chindia, in minutul 84, la debutul lui Anton Petrea pe banca formatiei din Targoviste.

FC U Craiova 1948, calificare la pas

Echipa din Banie a castigat cu un categoric 4-0 pe terenul divizionarei secunde Ripensia Timisoara.

Achim a deschis scorul dupa doar noua minute, aducand linistea in tabara oltenilor.

Sidibe (73), Zanfir (76) si Negru (89) au marcat celelalte goluri pentru FC U Craiova 1948.